czwartek, 2 maja 2024r.

Ten pierwszy raz…

MKK Siedlce poniósł pierwszą ligową porażkę w trwającym sezonie. Lider I ligi poległ w Pabianicach w starciu z Dekorexem.

Od pierwszej minuty sobotniego starcia swoją klasę potwierdzała doświadczona Leona Jankowska. Dobra gra centerki momentalnie wyprowadziła Dekorex na prowadzenie 8:4. Gospodynie punktowały spod kosza i przy wyniku 12:4 o czas poprosili trenerzy MKK. Przerwa podziałała ożywczo na siedlczanki, które po serii celnych rzutów wolnych Agnieszki Krzywoń zmniejszyły różnicę punktową do trzech oczek (13:10). Dekorex wziął się w garść, ale końcówka kwarty należała do MKK. Niemniej jednak to koszykarki z Pabianic po 10 minutach prowadziły 18:16.

Początek kolejnej odsłony meczu obfitował w nieskuteczne zagrania z obu stron. Szybciej z takim stanem rzeczy poradził sobie Dekorex, który powrócił do kilkupunktowej przewagi (26:19). Siedlczanki zbliżyły się do rywalek na cztery oczka, by po chwili przegrywać 22:36. MKK trójką dobiła jeszcze Aleksandra Dziwińska. W drugiej kwarcie podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz MazurkiewiczTeodor Mollov zdobyły tylko 6 punktów, co przy skuteczności Dekorexu na poziomie 60% i luk w defensywie (szczególnie pod koszem) doprowadziło do wyniku 39:22 dla miejscowych.

Nowy duch wstąpił w MKK po przerwie. Nie chcące rozstać się ze swoim rekordem zwycięstw siedlczanki w niewiele ponad minutę odrobiły 6 punktów. Seria punktowa Elżbiety Mukosiej wlała kolejną porcję nadziei w serca fanów ekipy liderującej I lidze. Przy stanie 42:36 o czas poprosiła zszokowana wydarzeniami na parkiecie trenerka Dekorexu. MKK zbliżył się do przeciwniczek na cztery punkty, ale trójki Jankowskiej i Dziwińskiej znowu pozwoliły odjechać teamowi z Pabianic (48:38). Przed ostatnią częścią spotkania siedlczanki przegrywały 44:52.

Dekorex w pierwszej akcji ostatniej kwarty wrócił do 10-punktowego prowadzenia. Siedlczanki nie dały jednak za wygraną i po rzutach osobistych Magdy Bibrzyckiej zniwelowały różnicę między zespołami o połowę. Gospodynie nie odpuściły i ponownie osiągnęły bezpieczny rezultat, prowadząc 64:52. Ostatni sygnał do ataku dała Marta Dobrowolska, trafiając zza linii 6,75 metra. Na 5 minut przed końcem Dekorex prowadził 64:57 i skorzystał z przerwy na żądanie. Mimo usilnych prób MKK w końcówce meczu nie zdołał odrobić strat poniesionych w słabej drugiej kwarcie i musiał pogodzić się z pierwszą ligową porażką w sezonie 13/14.

01.02.14, 17:00 – Pabianice
I liga: Dekorex Pabianice – MKK Siedlce 73:66 (18:16, 21:6, 13:22, 21:22)
Dekorex: 10. Aleksandra Dziwińska 18, 34. Leona Jankowska 17, 13. Angelika Kowalska 12, 4. Joanna Bogacka 7, 11. Renata Piestrzyńska 7, 5. Marta Błaszczyk 4, 15. Dorota Sobczyk 4, 7. Anna Krajewska 3, 8. Joanna Szałecka 1
MKK: 10. Magda Bibrzycka 19, 21. Elżbieta Mukosiej 15, 25. Marta Urbaniak 9, 7. Marta Dobrowolska 7, 11. Agnieszka Krzywoń 6, 13. Agata Chaliburda 4, 31. Lidia Niedzielska 4, 9. Katarzyna Salska 2, 14. Małgorzata Jurkowska