wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Odtańczyli krakowiaka (fotogaleria)

SKK Siedlce pokonał Wisłę Kraków w 18 kolejce II ligi, ale wygrana naszej drużynie z dziewiątym zespołem wcale nie przyszła łatwo.

Wisła Kraków to rywal, który nie wygrał z żadną z drużyn z pierwszej „siódemki„ II ligi, gr. C. Mimo to krakowianie są na dziewiątej pozycji i mają realne szanse na znalezienie się w fazie play-off. Z naszym zespołem „smoki wawelskie” przegrały w Krakowie 72:93, ale do przerwy rywale toczyli wyrównany bój. O końcowym wyniku przesądziła wygrana 17 punktami trzecia kwarta. Dziś o zwycięstwo nie było o wiele łatwiej.

Niemrawe początki spotkania sprawiły, że do zachwytów było bardzo daleko, z naciskiem na „bardzo”. Oba zespoły zawodziły jeśli chodzi o skuteczność, co znacząco wpływało na wynik. Dopiero Konrad Pilch serią „trójek” obudził co niektórych. Wisła uzyskała nawet siedmiopunktową przewagę, którą udało się zniwelować w zasadzie dopiero w połowie drugiej kwarty. Jednakże koszykarze z grodu Kraka cały czas byli na nieznacznym prowadzeniu. Autorem gros punktów w naszej drużynie był dotychczas Rafał Sobiło. W 19 minucie po dwóch udanych rzutach za 3: najpierw Aarona Weresa, a po chwili Mateusza Bala, pojawił się remis – po 31. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem z linii rzutów wolnych i to oni schodzili na przerwę z 1 oczkiem zaliczki.

Od razu po wznowieniu gry, koszykarze SKK przyspieszyli i poprawili celowniki, ale nie na długo. Obraz gry został zamazany przez straty, których nie brakowało i we wcześniejszych fazach meczu. Zamiast punktować rywala, siedlecki team pozostawiał Wiślakom nadzieje na korzystny wynik. Chociaż na finiszu trzeciej „ćwiartki” Karol Dębski przyczynił się do odskoczenia od przeciwnika, ale wynik cały czas był sprawą otwartą. Kibiców licznie przybyłych na mecz uspokoił dopiero Kamil Sulima, trafiając dwukrotnie za 3 punkty. Wynik 59:49 w 33 minucie w końcu mógł cieszyć. Kiedy SKK uzyskał piętnaście punktów przewagi (66:51), było pewne, że szesnaste zwycięstwo w sezonie stanie się faktem. Końcówka meczu wprawdzie pozostawiała wiele do życzenia, ale „Biała Gwiazda” tak czy inaczej wyjeżdżała z Siedlec przybladnięta (czyt. bez wygranej).

Analizując statystyki warto zauważyć, że siedlczanie już nie pierwszy raz wygrywają walkę na tablicach (48-26 w zbiórkach). Powodów do zadowolenia nie daje liczba strat – 22. Martwią też kontuzje nieobecnych na parkiecie Kamila Gawrzydka i Dawida Neumanna, bowiem pole manewru jest dużo mniejsze.

Następne spotkanie SKK zagra także z krakowskim klubem – AZS AGH Kraków, ale mecz ten odbędzie się już w grodzie Kraka. Mecz 16 lutego o godz. 17.00.

08.02.14, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
II liga: SKK Siedlce – Wisła Kraków 69:59 (16:21, 15:11, 20:15, 18:12)

SKK: 19. Rafał Sobiło 17 (3×3, 4 przechwyty), 6. Karol Dębski 16, 5. Kamil Sulima 16 (2×3), 35. Aaron Weres 9, 7. Łukasz Ratajczak 4 (14 zbiórek), 13. Mateusz Bal 3, 21. Marcin Nędzi 2 (11 zbiórek), 15. Wojciech Osiński 2

Wisła: 7. Konrad Pilch 12 (4×3), 11. Mateusz Piotrowski 10, 17. Paweł Murza 8, 10. Przemysław Urbanek 6, 4. Jakub Krawczyk 5, 12. Rafał Zgłobicki 5, 9. Jakub Żaczek 5, 8. Mateusz Góralski 2, 5. Daniel Kubala 2, 13. Kacper Majka 2, 14. Mateusz Piech 2, 6. Krzysztof Czajka