sobota, 4 maja 2024r.

Rezerwy Pogoni pokonały IV-ligowca z Łukowa

Drugi zespół Pogoni Siedlce pokonał w meczu kontrolnym IV-ligowe Orlęta Łuków 5:2.

Spotkanie z Orlętami po raz pierwszy w tym okresie przygotowawczym zostało rozegrane na odśnieżonym boisku. Pierwsi bramkę w 28 minucie zdobyli goście, kiedy to Artur Gaj po dośrodkowaniu z lewej strony boiska pokonał Piotra Antoszczuka uderzeniem z bliskiej odległości. Dziesięć minut później było już 1:1, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Kaszubowski, który otrzymał piłkę w polu karnym i będąc sam na sam z golkiperem Orląt, a zarazem byłym bramkarzem Pogoni Pawłem Matłaczem strzelił mocno na bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej odsłonie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza pokazali lepszą skuteczność i coraz pewniej radzili sobie na boisku. W 71 minucie Sylwester Buga strzałem sprzed pola karnego w długi róg nie dał szans na udaną interwencję bramkarzowi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Trzy minuty później Buga dośrodkował z rzutu rożnego na długi słupek, a tam dobrze ustawiony Mateusz Padysz strzałem głową podwyższył prowadzenie. Kilka minut później ponownie Buga dośrodkował z rożnego i ponownie bramkę zdobył Padysz, ale tym razem wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. W 79 minucie Jakub Ejsymont zbyt lekko podał do bramkarza, piłkę przejął Łukasz Ebert i przelobował wychodzącego golkipera. Wynik meczu w 86 minucie ustalił powracający po kontuzji Michał Kitliński, który będąc w polu karnym dobrze uderzył w długi róg.

W przyszłym tygodniu biało-niebiescy rozegrają trzy sparingi. W poniedziałek 10 lutego o godzinie 18:30 zmierzą się z Mazovią Miński Mazowiecki, następnie w środę 12 lutego także o godzinie 18:30 zagrają z Podlasiem Biała Podlaska, a na zakończenie tygodnia w niedzielę 16 lutego o godzinie 11 podejmą Czarnych Węgrów. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Siedlcach.

08.02.14, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Orlęta Łuków 5:2 (1:1) Widzów: 20

Bramki: Bartosz Kaszubowski 38, Sylwester Buga 71, Mateusz Padysz 74, 78, Michał Kitliński 86 – Artur Gaj 28, Łukasz Ebert 79

Pogoń II: Piotr Antoszczuk (46 Hubert Radzikowski) – 11. Tomasz Grochowski (60, 9. Daniel Miler), 18. Mateusz Steć (66, 6. Mateusz Padysz), 16. Dariusz Styczek (83, 4. Aron Majczyna), 6. Sebastian Krawczyk (46, 20. Michał Głuchowski) – 22. Cezary Demianiuk, 5. Adam Chojecki (65, 11. Tomasz Grochowski; 78, 2. Michał Czarczyński), 18. Patryk Ciulak (46, 14. Michał Kitliński), 7. Sylwester Buga, 4. Aron Majczyna (74, 8. Jakub Ejsymont) – 13. Bartosz Kaszubowski (65, 18. Wiaczesław Poczobut)

Orlęta: Paweł Matłacz – Paweł Szlaski, Krzysztof Kierych, Hubert Przybysz, Przemysław Ozygała – Piotr Wałachowski, Damian Soćko, Marcin Kozłowski, Michał Osiak, Robert Wołoszka – Artur Gaj. Graj także: Mateusz Strachota, Sebastian Matuszewski, Jakub Bulak, Michał Botwina, Łukasz Ebert, Dariusz Kmieć, Paweł Szyszkowski

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)