piątek, 3 maja 2024r.

Tama na Ślęzy (fotogaleria)

Koszykarki MKK Siedlce nie zrehabilitowały się za porażkę w Pabianicach, przegrywając w meczu na szczycie I ligi ze Ślęzą Wrocław.

Od pierwszej minuty meczu na szczycie I ligi na parkiecie toczyła się zacięta walka. W pierwszej fazie meczu po stronie MKK skutecznie grała Katarzyna Salska, a wśród rywalek swoją klasę potwierdzała Agnieszka Śnieżek. W połowie kwarty siedlczanki osiągnęły prowadzenie 10:6, ale długa chwila bez punktów dla gospodyń doprowadziła do wyrównania stanu meczu. Po pierwszych 10 minutach Ślęza prowadziła 15:13.

MKK wyrównał stan meczu już w pierwszej akcji drugiej kwarty. Dwie trójki z rzędu Moniki Jasnowskiej pozwoliły wrocławiankom wyjść na prowadzenie 26:19. Siedlczanki ruszyły w pogoń za rywalkami. Dobra postawa Agnieszki Krzywoń i Lidii Niedzielskiej pozwoliła zniwelować straty. Do przerwy podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz MazurkiewiczTodor Mollov przegrywały 33:34.

Ślęza ruszyła po pauzie do zmasowanych ataków, czego efektem było prowadzenie 47:37. Wrocławianki odskoczyły na 10 punktów, co doprowadziło trenerów MKK do wykorzystania przerwy na żądanie. Kolejna seria trójek przyjezdnych dała im spory bufor bezpieczeństwa (53:39). Siedlczanki odrobiły część strat, ale przed ostatnią kwartą przegrywały 48:57.

Dobra gra Kingi Bandyk w pierwszych momentach ostatniej odsłony spotkania wysforowała Ślęzę na 13-punktowe  prowadzenie. W połowie ostatniej kwarty wrocławianki miały przewagę 10 oczek. Siedlczanki nie poddały się i doprowadziły do wyniku 60:64. Niestety, po trójce Jasnowskiej Ślęza powróciła do korzystnej dla nich 10-punktowej różnicy. Finalnie team z Dolnego Śląska zwyciężył 74:67.

08.02.14, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – Ślęza Wrocław 67:74 (13:15, 20:19, 15:23, 19:17)
MKK: 10. Magda Bibrzycka 17, 21. Elżbieta Mukosiej 15, 9. Katarzyna Salska 12, 11. Agnieszka Krzywoń 10, 31. Lidia Niedzielska 5, 7. Marta Dobrowolska 4, 13. Agata Chaliburda 2, 25. Marta Urbaniak 2
Ślęza: 10. Paulina Kuras 15, 9. Małgorzata Chomicka 14, 8. Agnieszka Śnieżek 13, 6. Monika Jasnowska 11, 12. Kinga Bandyk 8, 13. Joanna Czarnecka 5, 7. Aleksandra Łata 5, 4. Iwona Winnicka 3, 11. Agnieszka Czmochowska, 15. Pamela Stachnik