wtorek, 7 maja 2024r.

Bez niespodzianki w Będzinie

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarze KPS Siedlce Banki Spółdzielcze zmierzyli się z liderem rozgrywek drużyną MKS Będzin. Oba zespoły nie wystawiły swoich najmocniejszych „szóstek”, ale i tak lepsi okazali się gospodarze zwyciężając 3:1.

W inauguracyjnym secie niewielką przewagę utrzymywał KPS (8:7, 16:13). Miejscowi w końcówce doprowadzili jednak do remisu (po 23) i zakończyli partię na swoją korzyść po grze na przewagi. W pierwszej odsłonie meczu siedlczanie nie zachwycili w polu serwisowym, notując sporo zepsutych zagrywek. W przeciwieństwie do gospodarzy, którzy ostatni punkt zdobyli asem Michała Żuka. Drugi set to koncertowa gra MKS. Od pierwszych piłek będzinianie budowali przewagę. 8:3, 16:8, 25:14 i szybkie 2:0 w meczu.

Trzecią partię ponownie lepiej zaczęli gospodarze (8:4) i wydawało się, że szybko zakończą sobotni pojedynek. Nasi zawodnicy wzięli się jednak za odrabianie strat. Przy stanie 17:15 dla MKS na zagrywkę wszedł Arkadiusz Żakieta i po prostu „zdemolował” przyjęcie rywali. Pięć kolejnych mocnych serwów, w tym dwa asy, pozwoliły KPS objąć trzypunktowe prowadzenie, a dobra gra w końcówce dała zwycięstwo 25:21. Mimo niezłego początku gości, czwarty set przebiegał jednak pod dyktando miejscowych. Ponownie kluczowa okazała się zagrywka. W połowie partii w pole serwisowe powędrował Jan Król i z 13:8 wynik wzrósł do 18:8. Gospodarze swobodnie utrzymali przewagę do końca, wygrywając 25:16.

W rundzie zasadniczej pozostał jeszcze jeden mecz. Przeciwnikiem KPS będzie Ślepsk Suwałki. Wiadomo już, że te ekipy zmierzą się również w pierwszej fazie play-off. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje gospodarz pierwszego, drugiego i ewentualnie piątego meczu. W tabeli obie drużyny dzieli jeden punkt, zatem walka w ostatnim spotkaniu na pewno będzie emocjonująca.

08.02.14, 18:00 – Będzin (hala Łagisza)
I liga: MKS Banimex Będzin – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:1 (26:24, 25:14, 21:25, 25:16)