piątek, 3 maja 2024r.

Pięć bramek w wieczornym sparingu z Mazovią (fotogaleria)

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza pokonali w meczu kontrolnym Mazovię Mińsk Mazowiecki 3:2.

Spotkanie było rozegrane na bardzo zmarzniętym boisku. Początek meczu to wyrównana gra obu drużyn z lekką przewagą siedlczan. W 12 minucie Michał Kitliński po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska mocnym strzałem w środek bramki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Trzy minuty później jeden z zawodników Pogoni stracił futbolówkę przed polem karnym, piłkę przejął Rafał Słowik, który znalazł się sam na sam z Hubertem Radzikowski i pewnym strzałem w lewy róg doprowadził do remisu. W 20 minucie Łukasz Gagaska będąc z prawej strony pola karnego uderzył w poprzeczkę. Dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony Bartosz Kaszubowski po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka strzelił gola głową.

Od początku drugiej połowy zespół Mazovii próbował tworzyć akcję ofensywne, ale siedlczanie dobrze spisywali się w defensywie. W 60 minucie Adam Chojecki strzelił gola, jednak sędzia po protestach zawodników z Mińska Mazowieckiego nie uznał tego trafienia. Kilkanaście minut później Daniel Miler po centrze w pole karne zdobył bramkę głową. W 80 minucie samobójcze trafienie zaliczył obrońca Pogoni Mateusz Padysz i ostatecznie biało-niebiescy wygrali 3:2.

W drużynie Pogoni wystąpił Adam Chojecki, który w przeszłości reprezentował barwy Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 12 lutego o godzinie 18:30 w Siedlcach z Podlasiem Biała Podlaska.

10.02.14, 18:55 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:2 (2:1)

Grano 40+45 minut.

Bramki: Michał Kitliński 12, Bartosz Kaszubowski 38, Daniel Miler 78 – Rafał Słowik 15, Mateusz Padysz 78 (s)

Pogoń II: Hubert Radzikowski – 11. Tomasz Grochowski (41, 5. Daniel Miler), 20. Mateusz Steć, 18. Mateusz Padysz, 6. Michał Głuchowski (62, 2. Michał Czarczyński) – 16. Cezary Demianiuk, 8. Adam Chojecki (61, 19. Paweł Wasiluk), 7. Sylwester Buga, 4. Aron Majczyna, 14. Michał Kitliński (58, 11. Tomasz Grochowski; 68, 13. Bartosz Kaszubowski) – 13. Bartosz Kaszubowski (56, 22. Wiaczesław Poczobut)

Mazovia: Łukasz Stelmaszczyk (Wojciech Szelągowski) – Robert Przyborowski, Alan Grabek, Maciej Radomski, Marcin Kowalczyk – Łukasz Gagaska (Maciej Wereda), Hubert Kornet (Krystian Gręziak), Michał Herman, Piotr Sobótka (Jakub Popławski), Michał Kozłowski – Rafał Słowik

źródło: własne / mksmazoviamm.futbolowo.pl; foto: Maciej Sztajnert