poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Bez szans w biegu na „piętnastkę”

Na trasach Krasnej Polany rozdany został kolejny komplet medali w biegach narciarskich podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi, tym razem w biegu mężczyzn na dystansie 15 kilometrów techniką klasyczną, w którym uczestniczył Maciej Staręga.

To nie był dystans koronny Macieja Staręgi, więc ciężko było być optymistą. Liczył się start i zbieranie doświadczenia w zawodach tej rangi. Ostatecznie siedlczanin zajął 66 miejsce (5.37,4 straty do zwycięzcy). Oprócz Maćka w biegu wzięło udział trzech innych Polaków. Maciej Kreczmer – sparingpartner Justyny Kowalczyk zameldował się na mecie z 29 rezultatem (+2 min 29,0 sek), Sebastian Gazurek zajął 55 miejsce, a Paweł Klisz był 64.

Złoto w znakomitym stylu wywalczył dzisiaj Dario Cologna. Wraz ze Szwajcarem na podium stanęli dwaj reprezentanci Szwecji – srebrny medal zdobył Johan Olsson (strata 28,5 sek do Cologni), a brąz powędrował do Daniela Richardssona (+38,8 sek).

Jutro biegacze startujący na igrzyskach olimpijskich w Soczi mają dzień przerwy, poświęcony na regenerację. W niedzielę do walki o medale przystąpią sztafety 4×10 km.

źródło: własne / podhale-sport.pl; foto: PAP