piątek, 3 maja 2024r.

Rezerwy na piątkę (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce zwyciężyła w meczu kontrolnym z Czarnymi Węgrów 5:0.

Siedlczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 7 minucie Bartosz Kaszubowski będąc w dobrej sytuacji trafił w słupek. Kilkanaście minut później podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyszli na prowadzenie. Cezary Demianiuk dośrodkował w pole karne, tam bramkarz Czarnych wypuścił piłkę z rąk, a do niej dopadł Aron Majczyna, który dobrze uderzył z pierwszej piłki. W 30 minucie Sylwester Buga minął czterech zawodników gości, po czym dobrym strzałem z około 14 metrów podwyższył prowadzenie siedlczan. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić Mateusz Steć. W pierwszej odsłonie więcej bramek nie padło.

Do drugiej połowy biało-niebiescy przystąpili z jedną zmianą. Na placu gry w 46 minucie zameldował się Michał Kitliński i to właśnie ten zawodnik zdobył kolejną bramkę. W 57 minucie po centrze Demianiuka, młody pomocnik minął obrońcę i strzałem od słupka nie dał szans na udaną interwencję bramkarzowi. W kolejnych minutach oba zespoły miały przestój w grze. Dopiero w ostatnich minutach Pogoniści mieli kilka dogodnych okazji i zdobyli dwie bramki. W 80 minucie Adrian Dziubiński uderzył z dystansu tuż nad bramką. Pięć minut później Majczyna zdobył gola lobem z linii pola karnego. Piłkę głową próbował wybijać jeszcze obrońca z Węgrowa, jednak to mu się nie udało. Wynik meczu w 89 minucie ustalił Wiaczesław Poczobut, który po dobrym dośrodkowaniu Kitlińskiego pokonał bramkarza strzałem głową.

W zespole Czarnych zagrał były piłkarz Pogoni Rafał Komosa. Ciekawostką jest to, że Adam Dobosz z Czarnych obecnie bierze udział w programie „Piłkarski Diament”, w którym organizatorzy szukają w Polsce nowego Roberta Lewandowskiego. Zawodnik jest już w półfinale i ma szansę na finał. Zwycięzca tego konkursu otrzyma 50 000 złotych i kontrakt w I-ligowej Termalice Bruk-Bet Nieciecza.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 19 lutego o godzinie 18:30 z zespołem MKS Małkinia.

16.02.14, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Czarni Węgrów 5:0 (2:0)

Bramki: Aron Majczyna 22, 85, Sylwester Buga 30, Michał Kitliński 57, Wiaczesław Poczobut 89

Pogoń II: Piotr Antoszczuk – 8. Sebastian Krawczyk (64, 4. Michał Głuchowski), 16. Mateusz Steć (38, 5. Adam Chojecki), 20. Marcin Paczkowski (62, 19. Mateusz Padysz), 11. Tomasz Grochowski (67, 22. Wiaczesław Poczobut) – 6. Cezary Demianiuk (80, 13. Bartosz Kaszubowski), 18. Kamil Dmowski (46, 14. Michał Kitliński), 6. Adrian Dziubiński (83, 9. Łukasz Czarnocki), 7. Sylwester Buga, 4. Aron Majczyna – 13. Bartosz Kaszubowski (74, 18. Michał Czarczyński)

Czarni: Marcin Ardej (30 Krzysztof Ufnal, 59 Adrian Supleński) – Marcin Dyda (64 Paweł Walczyk), Tomasz Żurawiński (55 Michał Piotrowski), Kamil Panufnik, Daniel Gierej – Mateusz Bartoszewski, Hubert Fabisiak, Marcin Gryglas, Przemysław Głowacz (53 Bartłomiej Zenik), Piotr Komosa (56 Michał Chabiera) – Rafał Komosa (58 Mateusz Ryczkowski)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)