środa, 1 maja 2024r.

Pewna wiktoria z Sulejówkiem (fotogaleria)

Pogoniści pokonali w dzisiejszym sparingu ligowego rywala rezerw biało-niebieskich Victorię Sulejówek 4:0.

W drużynie z Siedlec po raz pierwszy od początku przygotowań wystąpiła wąska grupa zawodników, dzięki czemu miała więcej czasu na ogrywanie się. W barwach Pogoni, podobnie jak w Victorii wystąpiło po 14 zawodników.

Grająca dwie klasy rozgrywkowe wyżej siedlecka Pogoń była stroną przeważającą. Już w 7 minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie, kiedy to po podaniu Samuelsona Odunki Jakub Więzik uderzył wprost w testowanego w Victorii bramkarza Łukasza Mariaka (ostatnio grał w Wildze Garwolin), ale piłka wylądowała w bramce i było 1:0 dla MKP. W 21 minucie Odunka mógł podwyższyć prowadzenie, jednak zabrakło skuteczności. W drugiej części pierwszej odsłony gra się wyrównała, ale defensywa Pogoni nie dała się zaskoczyć.

Po przerwie Pogoń powiększyła przewagę. Dobrą okazję miał Krystian Wójcik, który trafił w Piotra Kruszewskiego, a Samuelson Odunka w boczną siatkę. Nigeryjczyk zrehabilitował się w 63 minucie, kiedy to po indywidualnej akcji i minięciu bramkarza Wójcik podał do Odunki, a ten podwyższył prowadzenie. Kilkanaście minut potem z rzutu rożnego dośrodkowywał Krystian Wójcik, piłkę głową zgrał Jakub Więzik, a z bliskiej odległości Cezary Demianiuk również głową zdobył kolejną bramkę dla siedlczan. W ostatnich dziesięciu minutach również wiele się działo. Najpierw Piotr Kosiorowski strzelając sprzed pola karnego trafił w słupek, a za chwilę Wójcik podał do Więzika, który w dogodnej sytuacji ustalił wynik meczu na 4:0. Dwie minuty przed końcem Victoria mogła zdobyć honorową bramkę, ale bramkę chronioną przez Piotra Antoszczuka uratował słupek.

W Pogoni 72 minuty rozegrał były gracz Victorii – Wojciech Wocial.

Następne spotkanie Pogonistów czeka w sobotę, najprawdopodobniej na bocznym boisku Ursusa w Warszawie, a przeciwnikiem będzie I-ligowy Dolcan Ząbki.

18.02.14, 19:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Victoria Sulejówek 4:0 (1:0) Widzów: 30

Bramki: Jakub Więzik 7, 84, Samuelson Odunka 63, Cezary Demianiuk 79

Pogoń: Karol Budzikur (46 Piotr Antoszczuk) – 8. Robert Kwiatkowski, 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak, 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuleson Odunka, 9. Piotr Kosiorowski, 19. Krystian Wójcik, 20. Wojciech Wocial (72, 22. Marcin Paczkowski), 11. Piotr Krawczyk (61, 6. Cezary Demianiuk) – 14. Jakub Więzik

Victoria: Łukasz Mariak (46 Piotr Kruszewski) – Rafał Betliński, Zbigniew Cacko, Waldemar Woźniak, Marek Rogowski (83 Bartłomiej Szulim), Mateusz Delikat, Jan Dźwigała, Cezary Kostrzewa (46 Mateusz Iwanicki), Sebastian Iwanicki, Bartłomiej Szulim (46 Aleksander Eibl), Daniel Onyekachi