czwartek, 2 maja 2024r.

Lepiej niż rok temu

Pogoń zanotowała dwa zwycięstwa w pierwszej edycji Otwartego Turnieju Rugby Wiosna 2014.

W swoim pierwszym występie siedlczanie nie dali szans I-ligowym Frogsom. Klub z Warszawy przez 40 minut pojedynku stanowił jedynie tło dla sprawnie radzących sobie Pogonistów. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Stanisława Więciorka była stołeczna Skra. Pogoń szybko osiągnęła znaczną przewagę, dzięki czemu po przerwie na boisku mogli zameldować się rezerwowi.

Na warszawski turniej trener Więciorek zabrał 25 zawodników. Wśród nich był Wojciech Piotrowicz, który dobrze wkomponował się w zespół. Mecze podczas OTRW 2014 były rozgrywane 2×20 minut, a specyfika sztucznego boiska pod balonem sprawiła, że nie kopano podwyższeń. Za tydzień wicelider Ekstraligi zagra w kolejnej edycji turnieju. W piątek o 20 siedlczanie zmierzą się z Legią Warszawa. Ostatnim sprawdzianem Pogoni przed startem ligi będzie sparing z Orkanem Sochaczew na trawiastym boisku (15-16 marzec).

Z postawy swojego zespołu zadowolony był trener Stanisław Więciorek. – Nasza gra wyglądała dużo lepiej niż rok temu o tej samej porze. Jestem zadowolony z udziału w tym turnieju i z postawy moich zawodników – podsumował szkoleniowiec Pogoni.

22.02.14, 11:45 – Warszawa
Turniej: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Frogs&Co Warszawa 55:0

22.02.14, 12:30 – Warszawa
Turniej: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa 40:5

źródło: własne; foto: Gaglewski Fotografia