sobota, 4 maja 2024r.

Kolejna strzelanina z Mazą

Druga drużyna Pogoni po raz kolejny w tym okresie przygotowawczym rozegrała mecz kontrolny z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Dwa tygodnie temu Pogoniści wygrali 3:2. Tym razem siedlczanie pokonali Mazovię 4:3.

Mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny Pogoni. W 10 minucie Sylwester Buga zagrał na wolne pole do Bartosza Kaszubowskiego, a ten będą w sytuacji sam na sam pewnym strzałem po ziemi wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Siedem minut później po szybkiej kontrze Mazovii, Rafał Słowik uderzył w słupek. W 24 minucie po rzucie rożnym przyjezdnych Piotr Antoszczuk wypuścił piłkę z rąk i Maciej Radomski strzałem z kilku metrów doprowadził do remisu. Tuż przed przerwą Buga zacentrował z rożnego, a niepilnowany Mateusz Urbański skierował piłkę do siatki uderzeniem głową.

Początek drugiej połowy to wyrównana gra obu zespołów. W 64 minucie Michał Kitliński uderzył na bramkę, a Michał Kozłowski będąc na linii bramkowej niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki. Pięć minut później Tomasz Nieścieruk zagrał do Cezarego Demianiuka, a ten dobrze uderzył sprzed pola karnego i zdobył czwartego gola dla Pogoni. W ostatnich 15 minutach podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza popełnili dwa błędy w defensywie, które zakończyły się utratą dwóch goli. Najpierw w 75 minucie niepilnowany w polu karnym Łukasz Trzaskowski po podaniu z lewego sektora boiska skutecznie strzelił z kilku metrów. Osiem minut przed końcem spotkania Łukasz Gagaska wbiegł w pole karne i strzałem po ziemi w długi róg pokonał Antoszczuka. Wynik meczu utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 26 lutego o godzinie 18:30 z Tygrysem Huta Mińska.

23.02.14, 12:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 4:3 (2:1)

Bramki: Bartosz Kaszubowski 10, Mateusz Urbański 43, Michał Kozłowski 64 (s), Cezary Demianiuk 69 – Maciej Radomski 24, Łukasz Trzaskowski 75, Łukasz Gagaska 82

Pogoń II: Piotr Antoszczuk – 8. Sebastian Krawczyk (67, 22. Łukasz Czarnocki), 7. Marcin Paczkowski (46, 5. Adam Chojecki), 19. Mateusz Urbański (63, 22. Wiaczesław Poczobut), 16. Michał Głuchowski (59, 9. Daniel Miler) – 11. Tomasz Grochowski, 4. Aron Majczyna (46, 6. Tomasz Nieścieruk), 18. Sylwester Buga, 14. Michał Kitliński – 13. Bartosz Kaszubowski, 6. Cezary Demianiuk