czwartek, 2 maja 2024r.

MKK w najlepszej czwórce

W drugim trudnym spotkaniu rozegranym w Wielkopolsce w przeciągu kilku dni MKK Siedlce zaliczył drugie zwycięstwo.

Pierwsze minuty spotkania były udane dla Lidii Niedzielskiej, która była jedyną punktującą w siedleckim zespole. W szeregach Ostrovii z dobrej strony prezentowała się Małgorzata Kudłak. Po trójce tej zawodniczki gospodynie wyszły na prowadzenie 7:4. MKK odwrócił wynik na swoją korzyść (14:9), dzięki dobrej postawie Agnieszki Krzywoń i Elżbiety Mukosiej. Siedlczanki wygrały pierwszą odsłonę meczu 16:11.

Drugą kwartę od mocnego zaznaczenia swojej obecności na parkiecie rozpoczęła Magda Bibrzycka. Skrzydłowa MKK rzuciła 7 punktów z rzędu, ale ostrowianki nie dały odskoczyć siedlczankom. Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova pilnowały 3-punktowego prowadzenia przez dobre kilka minut. Dwie akcje Magdaleny Parysek sprawiły, że Ostrovia odrobiła straty i osiągnęła korzystny dla siebie wynik – 26:25. Utrata przewagi podziałała na siedlczanki mobilizująco, co wpłynęło na dobrą końcówkę połowy w wykonaniu MKK. Na przerwę lider I ligi schodził przy prowadzeniu 35:30.

Początek drugiej połowy upłynął pod znakiem wymiany ciosów z obu stron. Po akcji 2+1 Bibrzyckiej MKK osiągnął prowadzenie 42:36. Siedlczanki nie zadowoliły się tym i po celnym rzucie z wyskoku Marty Dobrowolskiej mogły się cieszyć z przewagi wynoszącej 14 punktów (50:36). Świetnie w tym okresie prezentowała się defensywa MKK, która praktycznie na nic nie pozwalała ostrowiankom. Dobrowolska nie spoczęła na laurach i w końcówce przedostatniej kwarty wyprowadziła MKK na prowadzenie 56:36.

W ostatniej odsłonie meczu MKK dokładał kolejne punkty, a Ostrovia wciąż była na bakier ze skutecznością. Jest to stwierdzenie nieco eufemistyczne, gdyż gospodynie nie potrafiły zdobyć punktu przez ponad 10 kolejnych minut! Niemoc przerwała Edyta Mielczarek, ale po jej dwójce ostrowianki przegrywały 38:65. Wysoki i pewny wynik był okazją dla sztabu trenerskiego do wpuszczenia zawodniczek rezerwowych. Ostatecznie MKK zwyciężył 72:52 i teoretycznie zapewnił sobie jedno z dwóch czołowych miejsc w tabeli grupy mistrzowskiej.

O zwycięstwie MKK zdecydowała szczelna defensywa, skuteczność skrzydłowych oraz wygrana walka na tablicach. Siedlczanki utrzymały fotel lidera I ligi i dzieli je tylko krok do wymarzonego play-offu. Kolejnym rywalem siedlczanek będzie Dekorex Pabianic (1 marca o 18 w Siedlcach).

23.02.14, 16:30 – Ostrów Wielkopolski
I liga: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MKK Siedlce (11:16, 19:19, 6:21, 16:16)
Ostrovia: 8. Edyta Mielczarek 11, 10. Magdalena Parysek 10, 12. Karolina Żurkowska 8, 9. Agnieszka Misiek 7, 16. Małgorzata Kudłak 6, 6. Katarzyna Trzeciak 6, 13. Sandra Nowicka 4, 15. Karolina Kaczmarek, 11. Agata Krygowska, 7. Aleksandra Pawlak
MKK: 10. Magda Bibrzycka 16, 7. Marta Dobrowolska 13, 21. Elżbieta Mukosiej 13, 9. Katarzyna Salska 9 (13 zbiórek), 31. Lidia Niedzielska 8, 11. Agnieszka Krzywoń 6, 13. Agata Chaliburda 5, 25. Marta Urbaniak 2, 6. Dominika Paczkowska, 24. Dominika Prochenka