Rzuty za trzy zrobiły różnicę (fotogaleria)

SKK Siedlce zrobił to co do niego należało, czyli wygrał z ósmym zespołem ligi – KS Piaseczno. Wydatną rolę w zwycięstwie odegrały celne rzuty za 3 punkty, których nasi gracze oddali… szesnaście.

Konfrontacja SKK z klubem spod stolicy według wszelkich znaków na niebie i na ziemi była zapowiedzią identycznego starcia w ¼ finału play-off, które odbędą się już niebawem. Na to się zanosi, bowiem oba zespoły raczej nie zmienią swoich lokat w tabeli do końca rundy zasadniczej (SKK – pierwsze miejsce, KS – ósme).
Piasecznianie w bieżących rozgrywkach jedynie raz pokonali zespół z wyższych miejsc (UMKS Kielce). Nie oznacza to, że są „chłopcami do bicia”, co udowodnili chociażby w meczu z SKK u siebie (przegrali z nami 77:90). Z zawodników KS sympatycy SKK z pewnością kojarzą postać Sebastiana Okoły, który kilka lat temu był jaśniejącą postacią w Siedlcach. Dziś przypomniał się kibicom z Siedlec.

Początek spotkania jak najbardziej optymistyczny. Kilka efektownych, dynamicznych wejść pod kosz zakończonych punktami i SKK prowadził 12:1. Rafał Sobiło, Karol Dębski i Aaron Weres – to oni byli autorami takiego wyniku. Goście mieli problem z wypracowaniem sobie dogodnych sytuacji do rzutu, stąd nierzadko ich rozpaczliwe rzuty bez efektu. Ale do czasu. Tomasz Wójcikowski z Sebastianem Okołą wzięli się za zdobywanie punktów i po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili nie tak wysoko, bo 19:15. W kolejnej, gra może nie wyglądała jakoś rewelacyjnie, ale siedlczanie cały czas byli na prowadzeniu. Może brakowało rzutów spod kosza, za to trafienia z dystansu robiły wrażenie i studziły zapędy gości z Piaseczna. Jednak tylko częściowo. Przyjezdni nie byli dłużni. Prowadzenie SKK byłoby jeszcze bardziej okazałe, ale tuż przed przerwą Łukasz Zajączkowski swoją „trójką” doprowadził do stanu 40:35 dla miejscowych.

Pięć minut trzeciej kwarty niemal wstrząsnęło rywalami z Piaseczna. Seria punktowa 20:6 w wykonaniu koszykarzy SKK w zasadzie ustawiła mecz. Przyczyniły się do tego wielokrotne trafienia zza linii 6,75 m wsparte rzutami spod kosza Karola Dębskiego. Czwarta kwarta była już tylko formalnością. Statystyki gościom podreperowywali Arkadiusz Łęczycki i Sebastian Okoła. Z kolei w naszym zespole swoje konto punktowe mieli możliwość „śrubować” Dębski (skuteczny i niezmordowany pod koszem – 14 zbiórek) i Sobiło. Jakby nie było, zwycięstwo SKK 91:66 jest jak najbardziej zasłużone. Rywal spod Warszawy został skutecznie „postraszony” przed zbliżającymi się wielkimi krokami play-offami. Oby już na nie siła SKK była jeszcze większa, gdy skład zasilą już w pełni zdrowi: Dawid Neumann i Kamil Gawrzydek.

Za tydzień interesujące starcie w Kielcach, gdzie zmierzą się dwaj spadkowicze z I ligi, czyli miejscowy UMKS i nasz SKK.

23.02.14, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
II liga: SKK Siedlce – KS Piaseczno 91:66 (19:15, 21:20, 28:12, 23:19)

SKK: 19. Rafał Sobiło 29 (7×3, 9 asyst), 6. Karol Dębski 20 (14 zbiórek), 35. Aaron Weres 15 (4×3, 6 asyst), 5. Kamil Sulima 12 (4×3, 3 bloki), 21. Marcin Nędzi 10, 15. Wojciech Osiński 3 (1×3), 13. Mateusz Bal 2, 12. Rafał Mitura, 7. Łukasz Ratajczak

KS: 7. Sebastian Okoła 18, 9. Arkadiusz Łęczycki 16 (3×3), 18. Piotr Nawrot 15, 17. Tomasz Wójcikowski 7, 4. Łukasz Zajączkowski 5, 5. Michał Witosławski 3, 6. Tomasz Chojecki 2, 16. Michał Adamski, 12. Patryk Andres, 14. Rafał Pietrzak, 11. Tomasz Rudko