piątek, 3 maja 2024r.

Siedlecka dominatorka Biegu Piastów

Wychowanka UKS Rawa Siedlce Natalia Grzebisz okazała się najlepszą biegaczką we wszystkich rozegranych biegach  w ramach 38 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Pierwszą biegaczką, która dotarła na metę piątkowego biegu na 8 km stylem klasycznym była Natalia Grzebisz (AZS AWF Katowice) z Siedlec (wychowanka UKS Rawa Siedlce), uczestniczka MŚJ i U23, a ostatnio Uniwersjady w Val di Fiemme. Jej czas to 27:19. Na drugiej pozycji uplasowała się inna wychowanka klubu z Siedlec – Aleksandra Fundanicz (dawniej Prekurat) – 30:01. W biegu brało udział łącznie 735 biegaczy.

Sobotni bieg rozgrywano także stylem klasycznym, ale dystans wynosił 10 km. I tu po raz drugi triumfowała Grzebisz (30:10), zaś Fundanicz zajęła piąte miejsce (32:36). W biegu rywalizowało łącznie 656 uczestników.

I na deser zostały nie­dziel­ne za­wo­dy, które za­mknę­ły trwa­ją­cy na Po­la­nie Ja­ku­szyc­kiej od 22 lu­te­go Fe­sti­wal Nar­ciar­stwa Bie­go­we­go. W rywalizacji kobiet na dystansie 8 km stylem klasycznym najlepsza po raz kolejny była Natalia Grzebisz z czasem 29:13. Czwartą kobieta w tymże biegu okazała się Aleksandra Fundanicz (32:22). W biegu wzięło udział łącznie 837 uczestników.