sobota, 4 maja 2024r.

Olimpijskie zdobycze

Młodzież UKS Rawa Siedlce walczy o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych. I to z dobrym skutkiem.

Siedlecki klub reprezentuje kilkoro narciarzy z kat. juniora B, którzy rywalizują w biegach indywidualnych oraz w team-sprintach.

Jeśli chodzi o występy indywidualne, to najlepiej na trasach w Zakopanem wypadła Anna Bielecka, która zajęła dziewiątą pozycję w biegu na 5 km stylem klasycznym. Dwudziesta była Joanna Bronisz. Z kolei w rywalizacji chłopców na tym samym dystansie i w tym samym stylu, to najwyższe miejsce z siedlczan – szesnaste zajął Patryk Borkowski. Dwudziesty drugi był Arkadiusz Posiadała, a trzydziesty – Kamil Godlewski.

Zdecydowanie lepiej poszło narciarzom Rawy w team-sprintach. Wprawdzie rywalizację zdominował klub UMKS Marklowice: Agata Warło i Oliwia Mutwił zwyciężyły wśród pań, a Filip Kroemer i Wojciech Fojcik wśród panów, ale na innych stopniach podium stawali siedlczanie.

Duet Joanna Bronisz – Anna Bielecka zdobył brązowy medal. Strata podopiecznych Grzegorza Staręgi do zwyciężczyń wyniosła 1:32,4. Za to o stopień wyżej wylądowali Arkadiusz Posiadała z Patrykiem Borkowskim, którzy zdobyli srebrne medale. Narciarze Rawy stracili do rywali z Marklowic 23,1 sekundy.