wtorek, 7 maja 2024r.

Taktyczny sparing

W przerwie przed fazą play-off KPS Siedlce Banki Spółdzielcze miał rozegrać dwa mecze kontrolne z Camperem Wyszków. W ramach obchodów 40-lecia sekcji siatkówki w Stoczku Łukowskim rozegrano jednak tylko jedno spotkanie, a KPS przegrał 0:4.

Pierwsze dwa sety stały na podobnym poziomie. Camper uciekał dzięki fenomenalnej zagrywce, KPS gonił, ale ostatnie słowo należało do rywala. Tego dnia wyszkowianie byli nie do powstrzymania w polu serwisowym, a kolejna partia tylko to udowodniła. Zagrywki m. in. Tomasza Ruteckiego rozbiły przyjęcie siedlczan, którzy przegrali do 11. Trenerzy umówili się na cztery sety, więc mimo wyniku 3:0 rozegrano jeszcze jedną partię. W niej KPS prezentował się zdecydowanie lepiej i od początku budował przewagę punktową. Jednak zawodnicy Campera skutecznie odrabiali straty, a w końcówce ponownie popisali się asami serwisowymi i rozstrzygnęli seta na przewagi 30:28.

Wynik pozostawił niedosyt, ale trener Sławomir Gerymski uspokaja: – Taktyka była pod Suwałki, nie pod Wyszków. W sobotnim meczu szkoleniowiec dał pograć wszystkim zawodnikom i testował różne ustawienia. Cieszy powrót do składu Mateusza Jasińskiego, który zmagał się z kontuzją pleców. Nasz kapitan potrzebuje jeszcze kilku treningów, aby wrócić do swojej nominalnej dyspozycji. Trener Gerymski wierzy, że do Suwałk Jasiński pojedzie w optymalnej formie.

W niedzielne popołudnie miał się odbyć drugi sparing w Stoczku Łukowskim. Jednak jeszcze w sobotę drużyna Campera zrezygnowała z tego pojedynku i wróciła do Wyszkowa. Prawdopodobnie miała zastrzeżenia do warunków noclegowych.

01.03.14, 18:00 – Stoczek Łukowski (Hala Zespołu Szkół)
Sparing: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – KS Camper Wyszków 0:4 (20:25, 20:25, 11:25, 28:30)
KPS: 5. Piotr Milewski, 6. Mariusz Pruski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 1. Tomasz Kowalski, 2. Paweł Rejowski, 9. Arkadiusz Żakieta, 15. Karol Rawiak, 16. Tomasz Stańczuk
Camper: 1. Maciej Główczyński, 3. Łukasz Kaczorowski, 7. Sebastian Wójcik, 9. Dariusz Szulik, 12. Bartosz Zrajkowski, 13. Tomasz Rutecki i 18. Adrian Stańczak (libero) oraz  2. Dominik Zalewski, 4. Jakub Urbanowicz, 5. Konrad Woroniecki

źródło: własne / Camper Wyszków; foto: Facebook (Camper Wyszków)