niedziela, 5 maja 2024r.

Jeszcze jeden krążek

W ostatnich dwóch dniach rywalizacji w Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach narciarskich udało się zdobyć medal w konkurencji indywidualnej.

Po medalach narciarzy UKS Rawa Siedlce w team-sprintach (pisaliśmy o tym TUTAJ), przyszedł czas na medal indywidualny. Wszystko za sprawą Patryka Borkowskiego, który zajął drugie miejsce w biegu na 8 km stylem dowolnym. Złoty medal w kategorii juniorów B zdobył Dominik Bury z MKS Istebna. Borkowski stracił do zwycięzcy 23,7 sekundy. Szesnasty był Arkadiusz Posiadała, a dziewiętnasty Kamil Godlewski.

W biegu na 6 km stylem dowolnym trzynaste miejsce zajęła Anna Bielecka, a dwudziesta trzecia była Joanna Bronisz.

Reprezentanci Rawy rywalizowali także w sprintach stylem dowolnym. O krok od podium był Anna Bielecka, która musiała się zadowolić czwartym miejscem. Dwudziesta trzecia lokata przypadła Joannie Bronisz. W zmaganiach chłopców, Borkowski był dziesiąty, Posiadała osiemnasty, a Godlewski trzydziesty pierwszy.

W punktacji klubowej Olimpiady UKS Rawa zajął dziesiąte miejsce (42 pkt), a wygrał MUKN Pod Stróżą Miszkowice (132 pkt).

źródło: własne / skipol; foto: skipol