środa, 1 maja 2024r.

Ostatni test (fotogaleria)

Dzisiaj piłkarze Pogoni w ostatnim meczu przed startem rundy wiosennej wygrali z IV-ligowymi Czarnymi Węgrów 4:1.

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando lidera II ligi. Czarni poważne ostrzeżenie otrzymali w 11 minucie, kiedy to podobnie jak w meczu z Górnikiem Łęczna Hubert Tomalski uderzył, a piłka odbiła się od poprzeczki. Sześć minut później padła pierwsza bramka w meczu. Dośrodkowanie Jarosława Ratajczaka wykorzystał Łukasz Zaniewski, który głową skierował piłkę do bramki. W końcówce pierwszej odsłony siedlczanie jeszcze dwa razy skarcili Marcina Ardeja. Najpierw Wojciech Wocial przejął piłkę na połowie rywala, przebiegł z nią kilkanaście metrów, a następnie uderzył nie do obrony. Chwilę przed przerwą na indywidualny rajd bokiem boiska zdecydował się Ratajczak, który dograł do Kamila Dmowskiego, a ten sprytnie umieścił futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron gra również toczyła się na połowie zespołu z Węgrowa.  W 69 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Michała Kitlińskiego Cezary Demianiuk zgrał piłkę do Piotra Krawczyka, a ten podwyższył na 4:0. Dwie minuty potem przyjezdni strzelili wyrównującą bramkę. W polu karnym siedlczan faulowany przez Marcina Paczkowskiego był były Pogonista Rafał Komosa i arbiter tego meczu wskazał na „11” metr. Rzut karny wykorzystał bezbłędnie Adam Dobosz, który wrócił z Dortmundu, gdzie odbywał się finał programu „Piłkarski Diament”. Do końca meczu siedlczanie próbowali jeszcze atakować, ale więcej goli nie padło. W meczu szansę pokazania się otrzymał zawodnik rezerw – Michał Kitliński.

Teraz przed Pogonią pierwszy wiosenny mecz ligowy. W niedzielę, 9 marca o 15:00 na stadionie ROSRRiT w Siedlcach podopieczni Daniela Purzyckiego podejmą 8 w tabeli Stal Rzeszów.

04.03.14, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Czarni Węgrów 4:1 (3:0) Widzów: 30

Bramki: Łukasz Zaniewski 17, Wojciech Wocial 40, Kamil Dmowski 44, Piotr Krawczyk 69 – Adam Dobosz 71 (k)

Pogoń: Karol Budzikur (46 Piotr Antoszczuk) – 16. Łukasz Wójcik (46, 8. Robert Kwiatkowski), 7. Daniel Dybiec (55, 10. Sylwester Buga), 17. Przemysław Rodak (46, 25. Mateusz Urbański), 15. Jarosław Ratajczak (46, 4. Sebastian Krawczyk) – 6. Wojciech Wocial (46, 21. Cezary Demianiuk), 9. Piotr Kosiorowski (56, 14. Michał Kitliński), 19. Krystian Wójcik (37, 3. Kamil Dmowski), 11. Adrian Dziubiński (53, 18. Piotr Krawczyk), 13. Hubert Tomalski (46, 23. Marcin Paczkowski) – 20. Łukasz Zaniewski (46, 24. Jakub Więzik)

Czarni: 1. Marcin Ardej – 16. Daniel Gierej, 6. Kamil Panufnik, 13. Michał Panufnik, 4. Adam Dobosz, 9. Mateusz Bartoszewski, 8. Marcin Gryglas, 14. Piotr Komosa, 19. Hubert Fabisiak, 10. Przemysław Głowacz, 7. Rafał Komosa. Grali także: 12. Krzysztof Ufnal, 11. Adam Sołowiński, 17. Tomasz Żurawiński, 3. Michał Piotrowski, 2. Marcin Dyda, 5. Przemysław Replin, 15. Konrad Markowski, 18. Bartłomiej Zenik

Żółte kartki: Jakub Więzik 74 – Adam Dobosz 89

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)