niedziela, 5 maja 2024r.

Znów było blisko

W rywalizacji mężczyzn w sprincie, który rozegrany został techniką klasyczną w 11 edycji zawodów Pucharu Świata w Drammen, zwyciężył Ola Vigen Hattestad. Maciej Staręga znów otarł się o ćwierćfinały.

Najlepszy rezultat w kwalifikacjach uzyskał Alexander Panzhinskiy, z drugim czasem awansował Anton Gafarov, a trzeci w kwalifikacjach był Nikita Kriukov. Ponownie tuż za dającą awans do ćwierćfinału „30” uplasował się Maciej Staręga. Siedlczanin został sklasyfikowany na 32 miejscu, a do awansu zabrakło 0,23 sek.

W świetnym finiszu w ścisłym finale zwycięzcą okazał się aktualny mistrz olimpijski w sprincie Ola Vigen Hattestad, a drugie miejsce wywalczył Paal Golberg. Na trzeciej pozycji zameldował się Włoch Maicol Rastelli.

Po dzisiejszym triumfie nowym liderem klasyfikacji sprintu został Ola Vigen Hattestad. Na miejscu drugim znajduje się Eirik Brandsdal, a na trzecim Josef Wenzl. Do rozegrania zostały już tylko jedne zawody sprinterskie w Falun, które również rozegrane zostaną klasykiem i będą się wliczać do Finału Pucharu Świata. Weźmie w nich udział najlepsza „pięćdziesiątka” zawodników w klasyfikacji generalnej. Nie ma w niej Macieja Staręgi, który plasuje się na 58 pozycji. W związku z powyższym występ w Drammen był ostatnim siedlczanina w sezonie 2013/2014 w zawodach Pucharu Świata.