piątek, 1 marca 2024r.

Wygrywali inni

Na trasie biegowej w Szelmencie k/Suwałk rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Uczestniczyli w nich zawodnicy Rawy Siedlce.

W ramach mistrzostw rozegrano trzy konkurencje: bieg na 10 km stylem klasycznym, sprinty stylem dowolnym i bieg łączony stylem dowolnym. W MMP mogli startować zawodnicy urodzeni w latach 1991-1993, na świecie tę kategorię wiekową określa się mianem U-23. W tym gronie było dwóch biegaczy Rawy Siedlce: Damian Duk i Kamil Majewski. Ten pierwszy w ubiegłym roku trzykrotnie zdobywał srebrny medal. W tym roku nie było już tak rewelacyjnie.

W biegu na 10 km stylem klasycznym zwyciężył, zdobywając tytuł Mistrza Polski Mateusz Ligocki z NKS Trójwieś Beskidzka. Duk zajął piąte miejsce, a Majewski jedenasty.

W rywalizacji sprintu rozgrywanego stylem klasycznym mężczyzn zwyciężył tak jak w dniu poprzednim reprezentujący NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Ligocki. Duk otarł się o podium, bowiem był czwarty.

Ostatnią konkurencją Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach narciarskich były biegi łączone stylem dowolnym. Rozgrywano je w nietypowy sposób, mianowicie bieg stylem dowolnym był rozgrywany jako bieg pościgowy tzn. zawodnicy wyruszali na trasę wg różnic czasowych z wcześniejszych biegów stylem klasycznym, a o kolejności w wynikach decydowało miejsce na mecie. Ponownie triumfował Mateusz Ligocki. Duk uplasował się na szóstym, a Majewski na jedenastym miejscu.

Klasyfikację klubową wygrał klub MKS Karkonosze Jelenia Góra, przed NKS Trójwieś Beskidzka i UKS Regle Kościelisko. UKS Rawa zajął szóstą lokatę.

 

źródło: własne / skipol; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;