sobota, 4 maja 2024r.

Grad bramek i porażka w ostatnim sparingu (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce przegrała w ostatnim sparingu tego okresu przygotowawczego z Podlasiem Biała Podlaska 3:5.

W pierwszej połowie rezerwy Pogoni zaprezentowały się słabo. Zespół Krzysztofa Pawlusiewicza popełniał dużo błędów własnych co poskutkowało stratą czterech bramek. Zacznijmy od początku. Już w 3 minucie Kamil Kocoł uderzył w słupek i do odbitej futbolówki dopadł Adam Wiraszka, który strzałem z pierwszej piłki wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Siedem minut później Michał Chałupka sfaulował zawodnika Podlasia w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Marek Piotrowicz. W 22 minucie Bartosz Kaszubowski przedarł się lewą stroną boiska w pola karne, po czym zagrał wzdłuż bramki, a tam nabiegający Patryk Kisiel mocnym strzałem przy słupku pokonał golkipera Podlasia. Pięć minut później ponownie Chałupka sfaulował piłkarza Podlasia w „16” i ponownie rzut karny wykorzystał Piotrowicz. Tuż przed przerwą piłka zagrana ze środka pola przeleciała nad defensywą Pogoni i Wiraszka przelobował bramkarza z Siedlec.

Drugą połowę siedlczanie rozpoczęli ofensywnie z chęcią odrabiania strat, jednak do goście pierwsi zdobyli bramkę. W 55 minucie Piotrowicz minął wychodzącego Eryka Bednarskiego, po czym dograł po ziemi przed bramkę, a tam Kocoł przy biernej postawie obrońców wpakował piłkę do siatki. Siedem minut później drugiego gola dla biało-niebieskich zdobył Kaszubowski, który po podaniu Cezarego Demianiuka wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik meczu cztery minuty przed końcem spotkania ustalił Jakub Ejsymont, który po asyście Michała Głuchowskiego strzelił gola z bliskiej odległości. Ostatecznie siedlczanie przegrali 3:5.

Pogoń II Siedlce 16 marca rozpocznie rozgrywki IV ligi mazowieckiej gr. południowej. Siedlczanie o godzinie 11:00 zmierzą się na własnym boisku z Szydłowianką Szydłowiec.

08.03.14, 11:55 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 3:5 (1:4)

Bramki: Patryk Kisiel 22, Bartosz Kaszubowski 62, Jakub Ejsymont 86 – Adam Wiraszka 3, 45, Marek Piotrowicz 11 (k), 28 (k), Kamil Kocoł 55

Pogoń II: Michał Chałupka (46, 16. Eryk Bednarski) – 9. Daniel Miler (58, 5. Kamil Mamcarz; 90, 19. Patryk Kisiel), 2. Sebastian Krawczyk, 4. Adam Chojecki, 3. Michał Głuchowski – 19. Patryk Kisiel (59, 11. Jakub Ejsymont), 13. Patryk Ciulak (65, 19. Patryk Kisiel; 80, 9. Daniel Miler), 10. Sylwester Buga, 14. Michał Kitliński – 7. Cezary Demianiuk (69, 6. Łukasz Czarnocki), 18. Bartosz Kaszubowski (80, 7. Cezary Demianiuk)