niedziela, 3 marca 2024r.

Pogoń, Mazowsze, Polska

Rugbiści siedleckiej Pogoni nie mają prawa narzekać na nudę w ostatnich dniach. W piątek trenowali na Stadionie Narodowym w Warszawie, a w sobotę rozegrali sparing z Orkanem w Sochaczewie.

W piątek przy okazji konferencji prasowej związanej ze spotkaniem Polska – Mołdawia, który już 5 kwietnia zostanie rozegrany w Siedlcach, odbył się mecz pokazowy pomiędzy biało-czerwonymi a kadrą Mazowsza. Po obu stronach licznie zaprezentowali się przedstawiciele Pogoni. Barw Polski bronili: Adrian Chróściel, Tomasz Gasik, Robert Pawelec, Piotr Psuj oraz Michał Wierzejski, z kolei w kadrze Mazowsza zagrali: Mateusz Lament, Sebastian Mróz, Grzegorz Muszyński i Wojciech Piotrowicz.

Minimecz trwał 2×10 minut i był debiutanckim występem rugbistów na Stadionie Narodowym. Kolejnym punktem w piątkowym harmonogramie była konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Henryka Niedziółki. Podczas spotkania z mediami poruszono tematy tunezyjskiego zgrupowania kadry i przygotowań do meczu Polska – Mołdawia. Kilka ciepłych słów poświęcono także Siedlcom.

Występy w reprezentacji to estyma, ale Pogoniści nie zapominają o lidze. W sobotę w Sochaczewie siedlczanie rozegrali sparing z Orkanem. W meczu granym 2×25 minut lepsi, mimo sporych braków kadrowych, okazali się podopieczni Stanisława Więciorka, którzy zwyciężyli 30:5. Rewanż w sobotę 15 marca o 16:00 w Siedlcach.

 

źródło: własne; foto: Czas na rugby

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;