poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Tunezja od środka

W dniach 27.02 – 06.03 w Tunezji odbyło się wspólne zgrupowanie reprezentacji Polski rugby XV oraz VII. Wśród zawodników uczestniczących w obozie nie zabrakło zawodników siedleckiej Pogoni.

W składzie kadry XV Marka Płonki znaleźli się: Michał Wierzejski, Adrian Chróściel, Tomasz Gasik, Robert Pawelec i Piotr Psuj, zaś do wybrańców Krzysztofa Folca – trenera drużyny siedmioosobowej – należał Paweł Antoszczuk.

Reprezentacja rugby XV podczas tygodniowego zgrupowania szlifowała to, co szwankowało do tej pory najbardziej, a więc plan poruszania się po boisku oraz współpracę pomiędzy obiema formacjami w grze otwartej. Założenia te mogliśmy przećwiczyć w realnych warunkach podczas dwóch sparingów z wicemistrzem Tunezji – drużyną M’Saken. Zakończyły się one naszymi wysokimi zwycięstwami (59:0 i 60:5), jednak nie rezultaty były najważniejsze, a realizacja planu gry nakreślona przez naszych szkoleniowców. W ich ocenie udało nam się zrobić duży progres w tym zakresie, co pozwala na dużą dozę optymizmu przed czekającymi nas meczami. Oprócz aspektu szkoleniowego, dość istotna podczas obozu była kwestia marketingowa, gdyż udało nam się wykorzystać obecność wielu zawodników i zgromadzić sporą ilość materiałów promocyjnych, które będą wykorzystane do rozpropagowania rugby wśród opinii publicznej. Część z nich realizowana była w koloseum w miejscowości El Jem – budowli, która zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Po powrocie do Polski mieliśmy ponadto okazję, jako pierwsi przedstawiciele rugby w Polsce, trenować na Stadionie Narodowym w Warszawie. Naszym przeciwnikiem w pokazowym treningu medialnym była reprezentacja Mazowsza. W trakcie krótkiego współdziałania zaprezentowaliśmy przedstawicielom mediów charakterystyczne dla rugby elementy gry. Po treningu odbyła się zaś konferencja prasowa promująca zbliżający się mecz Polska – Mołdawia, który już 5 kwietnia odbędzie się w Siedlcach. Zgromadzone na niej osoby mogły dowiedzieć się o atrakcjach, jakie oferuje miasto Siedlce, a także poznać plany samej reprezentacji na okres poprzedzający samo spotkanie.

1798689_593380974077994_2067277539_n

Z kolei drużyna reprezentująca Polskę w olimpijskiej odmianie siedmioosobowej dwukrotnie wzięła udział w turniejach. W trakcie pierwszego z nich dwa polskie zespoły mierzyły się z seniorską reprezentacją Tunezji, która jest wysoko notowana w światowym rankingu i niedługo weźmie udział w międzynarodowym turnieju w Hongkongu, oraz kadrą U-19. Ku uciesze selekcjonera Krzysztofa Folca bilans tych spotkań był korzystny dla Polaków, co należy uznać za duży sukces naszych zespołów, złożonych z bardzo młodych zawodników. W kolejnym turnieju polscy siódemkowicze mierzyli się z drużyną MSJ Jammel i te mecze również rozstrzygnęli na swoją korzyść.

 

źródło: Adrian Chróściel; foto: PromoRugby

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;