piątek, 14 czerwca 2024r.

Siedlczanie rywalizowali w Igrzyskach i Gimnazjadzie

Narciarze biegowi Rawy Siedlce brali udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadzie, które zostały rozegrane w Białce Tatrzańskiej.

Przez kilka dni rywalizacji młodzi narciarze z całej Polski uczestniczyli w biegach indywidualnych (stylem klasycznym i dowolnym) oraz w sztafetach.

Najlepiej z grona startujących siedlczan wypadł Mateusz Posiadała, który zajmował drugie miejsca w biegu na 2 km klasykiem jak i w biegu na tym samym dystansie, ale techniką dowolną (chłopcy z rocznika 2000 – junior D).

Z miejsc w czołowej dziesiątce warte odnotowania są: dziewiąta lokata Marceliny Boguszewskiej i dziesiąta Kamili Borkowskiej w biegu na 2 km stylem klasycznym w kat. dziewcząt z rocznika 2000 (juniorka D). Boguszewska była ponadto siódma, a Borkowska ósma w biegu na 2 km stylem dowolnym.

Wśród chłopców rocznika 2001 szóste miejsce w biegu na 2 km techniką dowolną zajął Mateusz Piwko. Także tę samą lokatę w biegu na 1,5 km techniką dowolną zajęła Alicja Jóźwiak w roczniku 2003.

W rywalizacji sztafet (4 x 2 km) ósme miejsce zajęli chłopcy PG  nr 6 w Siedlcach (Mateusz Posiadała, Maciej Borkowski, Karol Filipiak, Mateusz Okniński), a szóste dziewczęta z PG nr 6 (Marcelina Boguszewska, Monika Sołoniewicz, Kamila Borkowska, Justyna Stefaniuk). W klasyfikacji UKS-ów chłopcy z Rawy uplasowali się na siódmej pozycji, a dziewczęta z Siedlec na piątej.

W rywalizacji sztafet chłopców z rocznika 2001 ósme miejsce zajęła sztafeta 4 x 1,5 km Rawy (Jakub Kiełczykowski, Piotr Sobiczewski, Maciej Krajcer, Maciej Kiełczykowski), zaś w gronie dziewcząt z rocznika 2001 dziesiąta lokata przypadła żeńskiej sztafecie Rawy w składzie: Rozalia Prokurat, Alicja Nowińska, Alicja Jóźwiak i Diana Myrcha.

W klasyfikacji Brikomaplus szóste miejsce zajęło PG nr 6 w Siedlcach.Klasyfikacja Brikomaplus to klasyfikacja punktowa szkół podstawowych i gimnazjów prowadzona w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodziezy Szkolnej i Gimnazjady.

 

źródło: własne / skipol; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;