niedziela, 5 maja 2024r.

Finał Biegu na Igrzyska z udziałem siedlczan

W zawodach w biegach narciarskich na trasach COS w Zakopanem są finałem cyklu Bieg Na Igrzyska. W imprezie z powodzeniem biorą udział narciarze Rawy Siedlce.

Pierwszy dzień zawodów to biegi stylem dowolnym. Seniorzy (+93) mieli do pokonania dystans 8 kilometrów stylem dowolnym. Wygrał nasz jedyny regularnie punktujący zawodnik w Pucharze Świata, Maciej Staręga (Rawa Siedlce). Czas Maćka to 17:57,6 minuty. Równe 8 sekundy stracił do zwycięzcy kolejny olimpijczyk w dzisiejszych zawodach Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra.

Juniorzy B (’96’97) mieli do pokonania sześć jednokilometrowych pętli. Na tym dystansie wygrał Wojciech Fojcik z UMKS Marklowice. Drugie miejsce dla Klaudiusza Koguta z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, za to najniższy stopień podium dla Patryka Borkowskiego z Rawy Siedlce. Jedenasty był Arkadiusz Posiadała, dziewiętnasty Kamil Godlewski, dwudziesty piąty Tomasz Filipek, a dwudziesty ósmy Krystian Pietrak.

Wśród juniorek B (5 x 1 km) dziesiąta była Anna Bielecka, a siedemnasta Joanna Bronisz.

W finale Biegu na Igrzyska w Zakopanem startują także młodsze kategorie wiekowe czyli biegacze narciarscy w kategoriach junior/ka C (’98’99), junior/ka D (’00’01) i junior/ka E (’02 i młodsi). W kategorii juniora D w biegu na dystansie 2 km techniką dowolną dziesiąty był Karol Filipek, ósme miejsce zajęła Kamila Borkowska, a dziesiąta Marcelina Boguszewska. W rywalizacji juniorek E na dystansie 1 km techniką dowolną dziewiąta była Alicja Jóźwiak, zaś dziesiąta Rozalia Prokurat.

źródło: własne / skipol; foto: skipol