Tak powinno być (fotogaleria)

Od wygranej rozpoczął rundę play-off zespół SKK Siedlce. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym II ligi nasi koszykarze pokonali na własnym parkiecie Pułaskiego Warka. Tym samym zrewanżowali się za zeszłotygodniową porażkę w rozgrywkach zasadniczych.

Tradycyjnie już w początkowych fragmentach meczu żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znacznej przewagi. Ale widać było, że gracze SKK są mocno zmotywowani, bo ich akcje mogły się podobać. Skuteczny był zwłaszcza Karol Dębski. Goście postraszyli wprawdzie „trójkami” (Przemysław Tradecki), ale jak się później okazało, to były raczej strachy na lachy. W pewnym momencie coś się zacięło u przyjezdnych – przestali trafiać, w przeciwieństwie do koszykarzy z Siedlec, punktujących spod kosza i z obwodu. Ośmiopunktowa zaliczka (25:17) naszej drużyny po premierowej kwarcie, dawała nadzieję na pozytywne kolejne minuty. SKK zaczął powiększać przewagę widząc niefrasobliwość w szeregach Pułaskiego, a mianowicie brak skuteczności i straty. Goście trafiali jedynie z rzutów wolnych… U nas rozkręcił się na dobre Łukasz Ratajczak, który był nie do zatrzymania pod koszem. Dzięki temu w połowie meczu (43:24) można było z uśmiechem na ustach wyczekiwać na dalszy rozwój wydarzeń, a ten był jak najbardziej optymistyczny.

W kolejnej odsłonie mieliśmy festiwal „trójek” w wykonaniu przede wszystkim Kamila Sulimy. Pięć celnych trafień zza linii 6,75 m praktycznie podłamało warczan. W ich teamie próbowali ratować sytuację: Konrad Kapturski i Mateusz Gazarkiewicz. Na niewiele się to zdało, bowiem ich koledzy zupełnie zawodzili. Uwidaczniała się coraz większa bezradność rywala SKK. A siedleckim koszykarzom w to graj. Pojawiła się swoboda i jeszcze większy polot w rozgrywaniu i wykańczaniu akcji. Ostatnia kwarta była jedynie formalnością i można było tylko przewidywać jak duża będzie różnica punktowa na koniec meczu. Z dobrej strony pokazali się też zmiennicy: Wojciech Osiński i Aaron Weres (punkty) oraz Marcin Nędzi (zbiórki), których dynamika mogła się podobać. Pierwszy mecz I rundy play-off zakończył się wygraną SKK w stosunku 95:50.

Jak wskazuje sam wynik, skuteczność SKK w porównaniu z meczem przed tygodniem, pozostała na tym samym poziomie , ale co najważniejsze zafunkcjonowała obrona, bowiem rywal rzucił zaledwie połowę ze swego sobotniego (z 8 marca) dorobku. Dobra defensywa wymusiła niską skuteczność Pułaskiego. Pod koszem rządzili gracze SKK (48-28 w zbiórkach), a i zgranie nie budziło zastrzeżeń (26 asyst). Może ze stratami nie było szału, ale nie przesłoniły one dominacji SKK w tym meczu.

Krótko i treściwie podsumował dzisiejsze spotkanie kapitan SKK, Kamil Sulima: – W takim stylu jak dzisiaj pokazaliśmy powinno się wygrywać z zespołami pokroju Pułaskiego, oczywiście nie umniejszając nic drużynie z Warki. Przed meczem była pełna mobilizacja, którą przełożyliśmy na poczynania na parkiecie. Za tydzień powinniśmy pokazać to samo co dziś, choć wiadomo, że Pułaski u siebie na pewno będzie chciał się zrewanżować. Jednak nie po to harowaliśmy ciężko cały sezon, by teraz raptem mielibyśmy coś popsuć.

Drugi mecz rywalizacji za tydzień w Warce. Jeśli SKK wygra, wówczas będzie oczekiwał na kolejnego rywala w półfinale play-off (MKS Skierniewice lub AZS AGH Kraków). W przeciwnym razie trzecie, decydujące starcie odbędzie się w środę 26 marca, w Siedlcach.

15.03.14, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
I runda play-off (1 mecz): SKK Siedlce – Pułaski Warka 95:50 (25:17, 18:7, 28:14, 24:12)

SKK: 5. Kamil Sulima 28 (7×3), 6. Karol Dębski 16 (10 zbiórek), 19. Rafał Sobiło 12 (2×3), 7. Łukasz Ratajczak 11, 35. Aaron Weres 11 (2×3), 15. Wojciech Osiński 8, 21. Marcin Nędzi 5 (9 zbiórek), 13. Mateusz Bal 2, 9. Kamil Gawrzydek 1, 4. Łukasz Perciński 1

Pułaski: 12. Przemysław Tradecki 10, 4. Konrad Kapturski 8, 9. Mateusz Gazarkiewicz 7, 6. Paweł Piros 6, 7. Kamil Izraelski 5, 13. Jakub Musijowski 5, 14. Maciej Piątek 5, 5. Paweł Adamczyk 2, 11. Maciej Cukierda 2 (6 asyst), 15. Sebastian Drążyk, 8. Sylwester Konieczny

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla SKK Siedlce