czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Wygrana w trudnych warunkach (fotogaleria)

W trudnych warunkach pogodowych i bez kilku kontuzjowanych zawodników rugbiści siedleckiej Pogoni pokonali w sparingowym meczu Orkan Sochaczew.

Nawet osłabienia kadrowe i trudna pogoda nie wyjaśniają mocno przeciętnej postawy Pogonistów w pierwszej połowie. W grze siedlczan mnożyły się niedokładności, które miały wpływ na obraz spotkania. Obustronna walka odbiła się na zdrowiu niektórych zawodników. Przed końcem połowy na skutek urazu kolana boisko zmuszony był opuścić Robert Pawelec.

Po krótkiej przerwie deszcz ustał, a porywisty wiatr nieco zelżał. Grę Pogoni w ofensywie rozruszał Grzegorz Muszyński, który miał bezpośredni udział przy trzech przyłożeniach kolegów. Pierwsze punkty na konto Pogoni zapisał Przemysław Rajewski, potem przyłożył Norbert Kargol, a następnie dwukrotnie obronę Orkana zaskoczył Jakub Kryszczuk. Po czwartym przyłożeniu i jednym celnym podwyższeniu Tomasza Gasika siedlczanie prowadzili 22:0. W jednej z ostatnich akcji spotkania Orkan wykorzystał błąd w przesuwaniu formacji obronnej Pogoni, czym ustalili końcowy rezultat na 22:5 dla rugbistów z Siedlec.

W składzie Pogoni pojawił się junior Konrad Szupłak. Młody siedlczanin od niedawna trenuje z pierwszym zespołem klubu z Siedlec i zbiera pozytywne opinie. Zarząd klubu z myślą o play-offach zarejestrował dwóch reprezentantów Polski na co dzień grających we Francji. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli działaczy i sztabu trenerskiego Pogoni to w walce o medale pomogą rwacz Thomas Kordzielewski i filar Jean Boutes.

15.03.14, 15:30 – Siedlce (boisko przy ul. Gospodarczej)
Sparing: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 22:5 (0:0)
Punkty dla Pogoni: Jakub Kryszczuk 10 (2 P), Norbert Kargol 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Tomasz Gasik 2 (pd)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski (41, 16. Paweł Krasuski), 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz, 4. Rafał Biernacki (41, 17. Jakub Kryszczuk), 5. Dawid Dybowski, 6. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol, 8. Sebastian Smoliński (70, 18. Paweł Narojek), 9. Paweł Plichta (41, 9. Konrad Szupłak), 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Mateusz Lament, 12. Robert Pawelec (35, 20. Tomasz Gołąb), 13. Piotr Psuj (41, 21. Przemysław Rajewski), 14. Tomasz Biernacki, 15. Tomasz Gasik

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;