niedziela, 3 marca 2024r.

Grzybowska standardowo w kadrze

Szkoleniowcy seniorskich reprezentacji w tenisie stołowym – Tomasz Krzeszewski i Michał Dziubański powołali zawodników na Drużynowe Mistrzostwa Świata, które na przełomie kwietnia i mają zostaną rozegrane w Japonii. Wśród powołanych jest wychowanka Pogoni Siedlce, Katarzyna Grzybowska.

Dziewięcioro polskich tenisistów stołowych – cztery kobiety i pięciu mężczyzn – znalazło się w kadrze na drużynowe mistrzostwa świata. Turniej odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 5 maja w Tokio.

W składzie, który podczas mistrzostw kraju w Raszkowie musi zatwierdzić jeszcze PZTS, znaleźli się: Natalia Partyka (SKTS Sochaczew), Katarzyna Grzybowska (obecnie MKSTS DWSPiT Polkowice), Klaudia Kusińska (GLKS Wanzl Scania Nadarzyn) i Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) oraz Daniel Górak, Robert Floras, Paweł Fertikowski (wszyscy Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Wang Zeng Yi (Kolping Frac Jarosław) i Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń).

W drużynowych mistrzostwach świata w Tokio wystąpi Rekordowa liczba 125 krajów – poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF).

Zgłoszone zespoły zostały podzielone na 24-drużynowe dywizje w oparciu o wyniki poprzednich mistrzostw w 2012 roku w Dortmundzie oraz listę rankingową ITTF. Polki o awans z grupy A będą rywalizować wraz z kadrami narodowymi Chin, Korei Północnej, Rumunii, Słowacji oraz Austrii. Polaków z kolei los przydzielił do grupy wraz z Chińczykami, Austriakami, Rosjanami, Brazylijczykami oraz Serbami.

ErkpdOs

Przed dwoma laty w drużynowych MŚ Polki zajęły ósme miejsce, zaś Polacy – 12. Tytuły wywalczyły ekipy Chin.

 

źródło: własne / PAP; foto: sport.wp.pl / PZTS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;