niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Powtórka w sobotę mile widziana (fotogaleria)

MKK wygrał w meczu ostatniej kolejki grupy mistrzowskiej z Poznań City Center AZS. Ten wynik nie miał wpływu na układ tabeli, gdyż już od kilku dni było wiadome, że oba zespoły staną ponownie szranki w fazie play-off.

W barwach klubu z Siedlec na choćby sekundę na parkiecie nie pojawiły się Lidia Niedzielska i Katarzyna Salska, które wracają do pełnej sprawności po przebytych urazach. W mecz lepiej weszły poznanianki, które po dwóch rzutach z dystansu Magdaleny Idziorek objęły prowadzenie 8:0. Do poziomu tej zawodniczki dostroiła się skuteczna z dystansu i półdystansu Magdalena Koperwas. Dwie liderki teamu z Wielkopolski miały wielki udział w tym, że to przyjezdne po pierwszej kwarcie prowadziły 21:11. W drugiej kwarcie role się odwróciły. To siedlczanki przeważały na parkiecie, mając główną strzelbę w osobie Marty Dobrowolskiej. MKK gonił przez całe 10 minut, ale zabrakło kilku sekund, aby wyjść na prowadzenie. Do przerwy poznański AZS wygrywał 33:32.

Po przerwie Elżbieta Mukosiej załatwiła MKK pierwszą przewagę w spotkaniu (34:33). W kolejnych minutach skuteczne w ataku i pewne w defensywie siedlczanki dokładały kolejne punkty do swojego dorobku. Poznanianki w tym okresie nie potrafiły realnie zagrozić gospodyniom. Przed czwartą kwartą MKK osiągnął prowadzenie 54:46. Ostatnia odsłona spotkania należała do Dobrowolskiej. Skrzydłowa MKK trafiała jak natchniona, szczególnie zza linii 6,75 metra. Akademiczki nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na basket zaproponowany przez MKK i zasłużenie przegrały 55:69.

W sobotę dojdzie do kolejnego starcia obu zespołów. Spotkanie w play-offie będzie obciążone zdecydowanie wyższym ładunkiem emocji. Nie będzie w nim miejsca ani na oszczędzanie się, ani na taktyczne podpuszczanie rywala, gdyż stawką będzie miejsce w sezonie 14/15 w ekstraklasie.

17.03.14, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – Poznań City Center AZS 69:55 (11:21, 21:12, 22:13, 15:9)
MKK: 7. Marta Dobrowolska 25, 25. Marta Urbaniak 16, 21. Elżbieta Mukosiej 14, 10. Magda Bibrzycka 8, 13. Agata Chaliburda 3, 11. Agnieszka Krzywoń 3, 6. Dominika Paczkowska
PCC AZS: 11. Magdalena Koperwas 17, 8. Magdalena Idziorek 9, 13. Weronika Telenga 9, 9. Żaneta Durak 7, 14. Barbara Skowronek 6, 15. Elżbieta Giedrojć 4, 7. Karolina Budeń 3, 6. Daria Marciniak, 22. Magdalena Wojdalska, 4. Kinga Woźniak