niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Koniec sezonu w biegach narciarskich

Na trasach COS w Zakopanem w miniony weekend odbyły się ostatnie zawody narciarskie w finałowej rywalizacji Biegu na Igrzyska. Planowane na marzec Mistrzostwa Polski seniorów ze względu na warunki pogodowe, zostały przeniesione na grudzień.

W biegu na 5 km techniką dowolną piąty w kat. juniorów B (’96’97) był Patryk Borkowski, a dziesiąty Arkadiusz Posiadała, zaś w biegu na 4 km w kat. juniorek B dziewiątą lokatę zajęła Anna Bielecka. W biegu na 1 km techniką dowolną w kat. juniorek D (‘00’01) szósta była Kamila Borkowska, czwarty w tej samej kategorii wiekowej – Mateusz Posiadała, natomiast siódma lokata przypadła Alicji Jóźwiak w kat. juniorek E w biegu na 1 km.

Biegi w Zakopanem były ostatnimi zawodami w biegach narciarskich w tym sezonie. Liczono jeszcze, że uda się przeprowadzić Mistrzostwa Polski seniorów w biegach narciarskich, ale zostały one oficjalnie przeniesione na grudzień 2014. Taką informacją podzielił się z nami przewodniczący komisji biegów Grzegorz Staręga. Nowy termin to 16-21 grudzień 2014, zawody mają się odbyć na trasach Kubalonki. Pozostaje mieć nadzieję, że w tym terminie będzie śnieg.

źródło: własne / skipol; foto: skipol