poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Sokołowska tradycja

W dniu 6 marca w Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbył się pokaz rugby  zorganizowany z okazji dni otwartych dla szóstoklasistów z pobliskich szkół podstawowych.

Dokładnie rok temu zawodnicy MKS Pogoń Siedlce zorganizowali taki pokaz. W tegorocznej prezentacji uczestniczyli zarówno zawodnicy MKS Pogoń Siedlce (seniorzy i juniorzy), jak również uczniowie Gimnazjum nr 1, którzy jednocześnie reprezentują barwy Pogoni w kategorii Młodzik. W krótkim pokazie zaprezentowano szóstoklasistom podstawowe elementy rugby, takie jak szarża, gra w kontakcie, formacja rucka oraz wynoszenie w aucie – bardzo widowiskowy element, który wzbudził zachwyt zgromadzonej widowni.

Pokaz przygotowali Olga Rusinek – nauczyciel WF z sokołowskiego gimnazjum oraz Rafał Matusiak – szkoleniowiec młodzików w MKS Pogoń. Pokaz został nagrodzony gromkimi brawami, a przedstawiciele klubu z Siedlec podziękowali Kazimierzowi Soszce Dyrektorowi PG nr 1 w Sokołowie Podlaski za blisko roczną współpracę z klubem. Zgromadzona młodzież został przy okazji zaproszona na zbliżający się wielkimi krokami mecz eliminacji Pucharu Świata w Rugby Polska – Mołdawia, który zostanie rozegrany 5 kwietnia w Siedlcach. W pokazie udział wzięli: Sebastian Krupa, Rafał Biernacki, Wojciech Gil, Daniel Walewski, Ariel Kupisz, Piotr Jastrzębski, Bartłomiej Kaczmarek, Piotr Zawadzki, Grzegorz Niemierka, Hubert Nowak, Kacper Wasilewski.

 

źródło i foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;