poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Blisko, coraz bliżej (fotogaleria)

Koszykarki z Siedlec w pierwszym meczu play-off o wejście do ekstraklasy w świetnym stylu uporały się z Poznań City Center AZS.

W grupie mistrzowskiej MKK dwa razy wygrał z poznaniankami. Wynik tych konfrontacji w play-offie nie dawał nic poza przewagą psychologiczną. Wzmocnieniem dla siedlczanek była także publiczność, która tłumnie zgromadziła się w hali ARMS.

Zdobywanie punktów w walce o ekstraklasę zainicjowała Katarzyna Salska, która trafiła z półdystansu. Po trójkach Marty Urbaniak i Lidii Niedzielskiej siedlczanki momentalnie objęły prowadzenie 10:0. Szczelna defensywa podopiecznych Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova sprawiła, że poznanianki przez premierowe 6 minut zdobyły tylko 2 punkty. Indywidualna akcja dobrze grającej Niedzielskiej dała wynik 14:4.Prowadzenie MKK jeszcze wzrosło po kolejnej trójce Urbaniak. Świetna pierwsza kwarta w wykonaniu gospodyń zakończyła się przy wyniku 21:7.

W drugiej kwarcie indywidualne krycie otrzymała Urbaniak, ale w roli strzelca godnie zastąpiła ją Agnieszka Krzywoń. Najpierw ta zawodniczka zapunktowała spod kosza, a następnie zanotowała akcję 2+1. Po kwadransie gry siedlczanki prowadziły 29:15. Poznanianki odrobiły część strat po celnym rzucie za 3 punkty Żanety Durak. Spryt i skuteczność Elżbiety Mukosiej wybiły jednak rywalkom z głowy marzenia o bardziej efektywnej pogoni. Pierwsza połowa zakończyła się trójką Magdy Bibrzyckiej i wynikiem 36:21 na tablicy świetlnej.

Kilka sekund po przerwie czwartym przewinieniem została ukarana Salska. W kolejnych minutach gra MKK obfitowała w niedokładności i błędy. Poznanianki doprowadziły do wyniku 36:25, a Salska opuściła parkiet za piąty faul. Bibrzycka uspokoiła sytuację trójką, ale od razu odpowiedziała jej Durak. Chwilę później zza linii 6,75 metra trafiły kolejno Urbaniak i Bibrzycka, dzięki czemu MKK wygrywał 45:28. Przed czwartą kwartą siedlczanki prowadziły 50:31, co było rekordowo wysoką przewagą do tego momentu spotkania.

Ostatnia odsłona spotkania zaczęła się od ósmej trójki MKK w spotkaniu. Autorką tego trafienia była Urbaniak. W ataku i obronie szalała Krzywoń, a jej klub wyszedł na prowadzenie 57:31. Rozbite poznanianki nie potrafiły znaleźć recepty na grające na wysokim (ekstraklasowym?) poziomie gospodynie. MKK nie mógł przy takiej przewadze punktowej przegrać tego spotkania. Na kilka minut przed końcem meczu za przekroczenie limitu przewinień na ławkę przymusowo powędrowała Bibrzycka. Trenerzy do gry desygnowali na parkiet zawodniczki rezerwowe, które dowiozły bezpieczną przewagę do końcowej syreny. MKK wygrał 70:47 i wykonał milowy krok w kierunku ekstraklasy.

Za tydzień rywalizacji przeniesie się do Poznania. W razie zwycięstwa siedlczanki będą mogły świętować awans do elity żeńskiego basketu w Polsce.

22.03.14, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
1 mecz play-off: MKK Siedlce – Poznań City Center AZS 70:47 (21:7, 15:14, 14:10, 20:16)
MKK: 21. Elżbieta Mukosiej 15, 25. Marta Urbaniak 14, 10. Magda Bibrzycka 11, 11. Agnieszka Krzywoń 9, 31. Lidia Niedzielska 8, 13. Agata Chaliburda 6, 9. Katarzyna Salska 5, 7. Marta Dobrowolska 2, 6. Dominika Paczkowska, 24. Dominika Prochenka
PCC AZS: 9. Żaneta Durak 11, 4. Kinga Woźniak 11, 6. Daria Marciniak 6, 8. Magdalena Idziorek 5, 14. Barbara Skowronek 5, 13. Weronika Telenga 5, 11. Magdalena Koperwas 2, 7. Karolina Budeń, 15. Elżbieta Giedrojć

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): MKK – PCC AZS 1:0