Finał coraz bliżej (fotogaleria)

W pierwszym półfinałowym meczu II ligi koszykówki gr. C ekipa SKK Siedlce pokonała na własnym parkiecie MKS Skierniewice 80:70. Siedlczanie prowadzili przez większość spotkania, ale goście też mieli swoje szanse. Ozdobą wieczoru były rzuty za 3 punkty, obie drużyny trafiły ich aż 26.

Początek meczu był najbardziej wyrównany. Zawodnicy SKK próbowali odskoczyć rywalowi, ale ten ciągle doprowadzał do remisu (4:0, 6:6, 13:8, 13:13, 18:13, 20:19). W końcówce pierwszej kwarty gra zrobiła się bardziej widowiskowa, bo obie drużyny urządziły festiwal „trójek”. Na zmianę trafiali raz goście, raz gospodarze. W sumie pięć celnych rzutów zza linii 6,75 m kibice mogli zobaczyć w ciągu zaledwie 1 minuty! W drugiej kwarcie SKK zaczął powiększać swoją przewagę, która po kolejnej „trójce” Rafała Sobiło wynosiła już 12 punktów. Ostatnie cztery minuty pierwszej połowy należały jednak do gości. Od stanu 42:30 do kosza trafiali już tylko zawodnicy ze Skierniewic. Najpierw trzy rzuty za 3 zanotowali Marcin Krajewski, Łukasz Mąkolski i Jacek Zieliński, a w ostatnich sekundach dzięki akcji 2+1 kapitana Mariusza Wójcika wyszli na prowadzenie 44:42.

Po przerwie swoją dobrą grę kontynuowali goście (53:45). Dopiero po czasie trenera Wiesława Głuszczaka koszykarze SKK zaczęli odrabiać straty. Pierwszy sygnał do ataku dał Aaron Weres, a jego trzy celne trafienia pozwoliły gospodarzom wrócić na prowadzenie (56:55). Tym razem przyjezdni zanotowali kilka minut bez punktu, co skutecznie wykorzystali nasi zawodnicy. Po dwóch „trójkach” Kamila Sulimy mieli już 10 „oczek” przewagi. Ambitnie grający rywale w końcówce zdołali jeszcze odrobić kilka punktów (70:66), ale ostatnie słowo należało do SKK. Karol Dębski i Aaron Werses przypieczętowali zwycięstwo 80:70. W sobotnim pojedynku atutem gości były rzuty za 3, których trafili aż 14 (52%). Siedleccy zawodnicy potrafili nie tylko odpowiedzieć tym samym (12 trafień, 36%), ale zdominowali gości w grze pod koszem (punkty 30-16, zbiórki 47-29).

Drugi mecz półfinałowy pomiędzy SKK a MKS odbędzie się w Skierniewicach 7 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 20:00. Na terenie rywala w rundzie zasadniczej siedlczanie minimalnie przegrali po dogrywce. Teraz stawką meczu będzie awans do finału ligi, więc emocji i walki na pewno nie zabraknie.

29.03.14, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
Półfinał fazy play-off (1 mecz): SKK Siedlce – MKS Skierniewice 80:70 (26:22, 16:22, 17:11, 21:15)

SKK: 5. Kamil Sulima 23 (7×3, 10 zbiórek), 35. Aaron Weres 15 (1×3), 19. Rafał Sobiło 13 (3×3, 5 zbiórek, 5 asyst), 15. Wojciech Osiński 9 (1×3), 9. Kamil Gawrzydek 7 (8 zbiórek), 6. Karol Dębski 6 (9 zbiórek), 21. Marcin Nędzi 5 (5 zbiórek), 7. Łukasz Ratajczak 2, 13. Mateusz Bal

MKS: 16. Marcin Krajewski 18 (3×3, 5 zbiórek), 9. Mariusz Wójcik 17 (3×3), 12. Jacek Zieliński 11 (1×3), 7. Łukasz Mąkolski 9 (3×3, 5 zbiórek), 11. Mariusz Łapiński 8 (2×3, 8 zbiórek), 4. Jarosław Muś 7 (2×3), 15. Kamil Nowicki

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla SKK Siedlce