poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Wybrańcy narodu

Trenerzy kadr 15-osobowej i 7-osobowej wybrali zawodników, którzy zaprezentują się 5 kwietnia w Siedlcach w biało-czerwonych barwach.

Głównym wydarzeniem dnia pod znakiem rugby w Siedlcach będzie mecz seniorskich reprezentacji Polski i Mołdawii. Trener Marek Płonka na to spotkanie wybrał 26 zawodników, wśród których nie zabrakło Pogonistów.

Kadra Polski na mecz z Mołdawią:
Craig Bachurzewski, Mateusz Bartoszek (obaj Glasgow Hawks), Dawid Banaszek, Rafał Kwiatkowski, Karol Perzak, Radosław Rakowski, Łukasz Szostek, Rafał Szrejber (wszyscy Arka Gdynia), Kamil Bobryk (CS Vienne/Pogoń Siedlce), Adrian Chróściel, Tomasz Gasik, Robert Pawelec (wszyscy Pogoń Siedlce), Rafał Janeczko, Sławomir Kaszuba, Robert Kwiatkowski, Dawid Lorentowicz, Cyprian Majcher, Marek Płonka, Tomasz Rokicki, Mariusz Wilczuk, Rafał Wituszyński (wszyscy Lechia Gdańsk), Grzegorz Janiec (CASE Rugby St. Etienne), Piotr Jurkowski (Orkan Sochaczew), Emil Kowalewski, Michał Mirosz (Budowlani Łódź), Stanisław Niedźwiedzki (Budowlani Lublin)

Rezerwa:
Adrian Ignaczak, Sebastian Łuczak, Łukasz Żórawski (wszyscy Budowlani Łódź), Piotr Psuj, Michał Wierzejski (obaj Pogoń Siedlce), Marek Przychocki (Ogniwo Sopot), Szymon Sirocki (Arka Gdynia, Bartosz Szypura (Posnania Poznań)

Drugim ważnym elementem święta jajowatej piłki w naszym mieście będzie Międzynarodowy turniej „siódemek”. Wezmą w nim udział m.in. seniorska reprezentacja Polski oraz kadra do lat 19.

Kadra seniorska na turniej:
Robert Bosiacki, Daniel Gdula, Daniel Trybus (wszyscy Posnania Poznań), Marcin Krześniak (Budowlani Łódź), Mateusz Lament (Pogoń Siedlce), Dawid Plichta, Miłosz Popławski (Orkan Sochaczew), Marek Przychocki (Ogniwo Sopot), Szymon Sirocki (Arka Gdynia), Michał Węzka (Budowlani Lublin), Mateusz Zajkowski (Lechia Gdańsk)

Kadra U-19 na turniej:
Kevin Bracik, Radosław Dabkiewicz, Szymon Mrozewski (wszyscy Lechia Gdańsk), Sławosz Hodura (Ogniwo Sopot), Łukasz Król (Skra Warszawa), Adam Kubisz (Biało-Czarni Nowy Sącz), Hugon Noszczyk (Posnania Poznań), Stefan Olszanski (Dragon Academy), Krzysztof Piłowski (Orkan Sochaczew), Patryk Reksulak, Marcin Urbaniak (Budowlani Łódź), Bartłomiej Sierant (Juvenia Kraków), Wojciech Walas (BBRC Łódź)

 

źródło: własne / PZRugby.pl; foto: Czas na rugby

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;