poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Akademicy górą w stolicy

Pięć setów zagrali siatkarze KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z grupy BPS w stolicy z AZS Politechnika Warszawska w ramach meczu sparingowego. Z tej potyczki zwycięsko wyszli podopieczni Jakuba Bednaruka.

Pożyteczny dla obu ekip sparing miał miejsce w Warszawie. KPS zagrał, by nie wypaść z rytmu meczowego, bowiem kolejne mecze w półfinale play-off z MKS Będzin zagra dopiero w następny weekend (12 i 13 kwietnia). Z kolei dla akademików było to dobre przetarcie przed pierwszym meczem w rywalizacji play-off o piąte miejsce w PlusLidze z Czarnymi Radom.

Trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów (każdego do 25). W premierowej odsłonie siedlczanie nie radzili sobie z przyjęciem, co miało przełożenie na wynik tego seta. W drugim była szansa na wyrównanie stanu meczu. O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały detale i było jednak 2:0 dla Politechniki. Kolejna partia potwierdziła większe doświadczenie Politechniki. Dopiero w czwartym secie KPS zagrał poprawnie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i dzięki temu wygrał do 21. Ostatni tego dnia set – bez historii i padł łupem gospodarzy. Tym sposobem Politechnika w pełni zrewanżowała się za styczniową porażkę pucharową (1:3). Opiekunowie obu drużyn pozwalali sobie na spore roszady w trakcie trwania meczu, by móc potestować różne warianty ustawienia.

W meczu w Warszawie nie zagrali leczący urazy: Tomasz Stańczuk i Karol Rawiak.

03.04.14, 16:30 – Warszawa
Sparing: AZS Politechnika Warszawska – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z grupy BPS 4:1 (25:18, 27:25, 25:18, 21:25, 25:15)

AZS: Juraj Zat’ko, Adrian Gontariu, Maciej Pawliński, Artur Szalpuk, Dawid Gunia, Mateusz Sacharewicz, Michał Potera (libero) oraz Paweł Adamajtis, Maciej Stępień, Paweł Kaczorowski, Przemysław Smoliński, Paweł Halaba, Bartłomiej Lemański

KPS: Tomasz Kowalski, Damian Schulz, Radosław Zbierski, Mateusz Jasiński, Mateusz Przybyła, Mariusz Pruski, Damian Sobczak (libero) oraz Paweł Rejowski, Piotr Milewski, Arkadiusz Żakieta

 

źródło: własne / azspsw.com; foto: Michał Michalski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;