poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Wkład Chojeckiego w 4 miejsce drużyny

W położonych na wschód od Pragi Podiebradach rozegrano tradycyjny mityng w chodzie sportowym, zaliczany do cyklu European Athletics Race Walking Permit Meeting, podczas którego odbył się także mecz międzypaństwowy z udziałem Reprezentacji Polski w składzie której znalazł się junior WLKS Siedlce, Daniel Chojecki.

Polska miała swoje reprezentacje wśród seniorów (kobiety i mężczyźni) i juniorów (kobiety i mężczyźni).

W meczu międzypaństwowym seniorów w chodzie nasz zespół w składzie Rafał Augustyn, Michał Stasiewicz oraz Paweł Gawroński, który w ostatniej chwili zastąpił Grzegorza Sudoła, został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Zwyciężyli Słowacy przed Francuzami oraz Ukraińcami.

Polskie chodziarki (Katarzyna Burghardt, Katarzyna Golba, Monika Kapera) stanęły na podium w klasyfikacji zespołowej meczu ulegając jedynie Czeszkom.

W meczu juniorek nasze młode panie zajęły piąte miejsce (Angelika Augustyn, Barbara Kantorowska, Kinga Majchrowicz) ulegając Włoszkom, Litwinkom, Ukrainkom oraz Słowaczkom.

Jedną lokatę wyżej od pań (czyli czwarte miejsce) zajął zespół polskich juniorów w składzie: Mateusz Nowak (7. miejsce, 43:53), Szymon Zieliński (9. miejsce, 44:28) i zawodnik WLKS Siedlce Daniel Chojecki (17. miejsce, 45:47). Zwyciężyli Słowacy przed Włochami i Francuzami.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA: foto: TS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;