czwartek, 2 maja 2024r.

Nie zabrakło emocji (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni Siedlce po ciężkim spotkaniu wygrał z Okęciem Warszawa 5:4.

Od początku meczu to siedlczanie częściej utrzymywali się przy piłce i to podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza zdobyli pierwszego gola. Już w 8 minucie Jakub Więzik źle przyjął piłkę, ta spadła pod nogi Piotra Krawczyka, który skutecznie uderzył sprzed pola karnego mocno w środek bramki. Kilkanaście minut później kolejną bramkę mógł zdobyć Więzik, jednak strzelił wprost w golkipera. W 22 minucie Więzik bardzo dobrze zagrał piłkę za obrońców, do futbolówki dobiegł Michał Kitliński i w sytuacji sam na sam uderzył celnie w długi róg. Po dwóch kwadransach gry przyjezdni stworzyli pierwszą ciekawą okazję, jednak Rafał Gajowniczek strzelił w środek bramki i bez problemów to uderzenie obronił Piotr Antoszczuk. W 32 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adrian Wiercioch, jednak piłka po jego kopnięciu przeleciała obok bramki.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony gospodarze stworzyli sobie bardzo dobrą sytuację. Krawczyk minął bramkarza Okęcia po czym strzelił, jednak piłkę lecącą w światło bramki wybił zawodnik z Warszawy. W 54 minucie po kontrataku Wiercioch z ostrego kąta uderzył w długi róg i dobrą paradą w tej sytuacji popisał się Antoszczuk. Cztery minuty później Gajowniczek otrzymał podanie ze środka boiska, minął wychodzącego bramkarza Pogoni i strzałem w środek bramki zdobył pierwszego gola dla Okęcia. W 64 minucie po kolejnej kontrze gości na listę strzelców wpisał się Wiercioch, który zanotował trafienie pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam. Od 78 minuty kibice zobaczyli jeszcze 5 goli. Najpierw Bartosz Kaszubowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Stromeckiego skierował piłkę do bramki głową. W 81 minucie Kaszubowski będąc tyłem do bramki na około 20 metrze odwrócił się, strzelił po ziemi i było 4:2. Chwilę później Wiercioch po podaniu wzdłuż bramki skierował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. W 85 minucie Kaszubowski zdobył hattricka. Młody napastnik wygrał pojedynek sam na sam z Bartłomiejem Kleszczem i znakomicie strzelił na bramkę. Trzy minuty przed końcem spotkania ostatniego gola w tym meczu zdobył Michał Łuczyk, który wpakował futbolówkę do bramki z bliskiej odległości.

W zespole gości od 80 minuty na boisku występował Kamil Witkowski (były piłkarz Pogoni), a trenerem Okęcia jest były zawodnik biało-niebieskich – Włodzimierz Filaber.

W najbliższą środę siedlczan czeka kolejna runda wojewódzkiego Pucharu Polski. Na boisku w Siedlcach o 16:30 Pogoń II podejmie Ursus Warszawa. Następne spotkanie ligowe Pogoń II Siedlce rozegra w niedzielę 4 maja o godzinie 17 w Ładach z tamtejszym UKS.

27.04.14, 18:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Okęcie Warszawa 5:4 (2:0) Widzów: 50

Bramki: Piotr Krawczyk 8, Michał Kitliński 22, Bartosz Kaszubowski 78, 81, 85 – Rafał Gajowniczek 58, Adrian Wiercioch 64, 83, Michał Łuczyk 87

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 8. Robert Kwiatkowski (69, 5. Aron Majczyna), 6. Marcin Paczkowski, 4. Adam Chojecki (87, 18. Michał Głuchowski), 22. Damian Guzek – 17. Piotr Krawczyk, 23. Sylwester Buga, 10. Marcin Stromecki, 7. Michał Kitliński (89, 15. Jakub Ejsymont) – 21. Bartosz Kaszubowski, 24. Jakub Więzik (81, 14. Tomasz Nieścieruk)

Okęcie: 1. Bartłomiej Kleszcz – 5. Michał Łuczyk, 17. Marcin Florczyk, 3. Marek Koćwin, 2. Piotr Łuczyk – 21. Ryszard Breś (58, 20. Szymon Maruszewski), 14. Łukasz Dziewicki (80, 6. Kamil Witkowski), 8. Łukasz Sobotka, 10. Piotr Biechoński (46, 16. Paweł Pytkowski), 11. Adrian Wiercioch – 19. Rafał Gajowniczek

Żółta kartka: Bartosz Kaszubowski 79

Sędzia: Radosław Makowiecki (Ciechanów)