piątek, 14 czerwca 2024r.

Dobry sezon

Miniony sezon zimowy w karierze siedleckiego biegacza narciarskiego Macieja Staręgi był jego najlepszym w karierze. Chociaż zima już dawno odeszła, wracamy jeszcze do osiągnięć wychowanka UKS Rawa Siedlce.

Maciej Staręga to pierwszy od 2007 roku polski biegacz, który wskoczył do czołowej dziesiątki zawodów Pucharu Świata. 21 grudnia 2013 roku w Asiago zajął 9. miejsce w sprincie. Nasz reprezentant sześciokrotnie punktował w tym sezonie w Pucharze Świata, a dobry wynik osiągnął także w drużynowym sprincie w Asiago, startując w parze z Sebastianem Gazurkiem (7. miejsce). Dzięki dobrym występom w sprintach Maciek zajął wysokie 23. miejsce w sprinterskiej klasyfikacji Pucharu Świata 2013/2014.W sumie Staręga zdobył 106 punktów, co dało mu 59 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w sprincie drużynowym oraz w sztafecie Maciej Staręga do spółki z Maciejem Kreczmerem oraz w team sprincie zajęli 15. miejsce, natomiast sztafeta polskich biegach ukończyła rywalizację również na 15. miejscu.

Z kolei Maciej Staręga w rankingu seniorów Polskiego Związku Narciarskiego za rok 2014 zdołał odnieść zwycięstwo. Druga lokata należała do trenującego z Justyną Kowalczyk Macieja Kreczmera z LKS Poroniec Poronin. Kolejne dwa miejsca to podopieczni trenera Janusza Krężeloka z kadry A, klubowy kolega Kreczmera Jan Antolec oraz zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Sebastian Gazurek. W tym sezonie sklasyfikowano  43 zawodników ( 9 nie będących seniorami).

RANKING 2014 SENIOR

RANKING 2014 SENIORKA

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: sport.interia.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;