poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Medalowa pokusa na turnieju Strusa (fotogaleria)

Ponad sto zawodniczek i zawodników zmierzyło swe siły w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Tadeusza Strusa, który 11 maja odbył się w naszym mieście. Areną zmagań była siłownia WLKS. Gospodarze zawodów nie próżnowali i aż czternastokrotnie stawali na podium.

Turniej odbywał się w kategorii młodziczek, kadetek-juniorek i kadetów w stylu wolnym. Na matach w siłowni WLKS pokazały się reprezentacje Litwy, Białorusi, Polski, w tym sportowcy z Warszawy, Teresina, Wierzbicy, Łukowa, Zalesia, Stoczka Łukowskiego, Chełma, reprezentacje województwa podlaskiego oraz zawodniczki i zawodnicy WLKS Siedlce.

Zanim rozpoczęły się turniejowe zmagania trener Władysław Świętochowski działający od wielu lat w lokalnych zapasach (Orlęta Łuków, WLKS Siedlce) otrzymał od władz Polskiego Związku Zapaśniczego i klubu WLKS Siedlce okazałe puchary, jako dowód wdzięczności za propagowanie i rozwój tej dyscypliny w naszym regionie. Było to spowodowane oficjalnym zakończeniem kariery szkoleniowej przez popularnego „Świętego”. Nie może umknąć uwadze liczba 151 medali, kóre wywalczyli jego podopieczni w mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych.

Jeśli chodzi o turniejowe potyczki, to w kategorii młodziczek kilka reprezentantek WLKS stanęło na podium. Na najwyższym stopniu zameldowała się: Karolina Urban w kat. 32 kg. Trzecie miejsca zajęły: Karolina Zalewska w kat. 40 kg, Eliza Urban w kat 44 kg, Magdalena Kisielińska w kat 52 kg, a także Natalia Izdebska w kat. 62 kg.
Ponadto: siódma pozycja dla Izabeli Boruc w kat. 52 kg, ósme lokaty dla: Magdaleny Dobosz w kat. 48 kg i Klaudii Soszyńskiej w kat. 57 kg, dziesiąte miejsce dla Elwiry Sprzączak w kat. 44 kg (młodziczki), jedenaste dla Patrycji Soczyńskiej w kat. 52 kg, a trzynaste dla Katarzyny Pachnik w kat. 44 kg (wszystkie młodziczki).

W rywalizacji juniorek także nie zabrakło miejsc medalowych. Najlepiej wypadła Monika Michalak wygrywając kat. 59 kg, zaś druga w kat. 63 kg była Martyna Bąbiak. Na najniższym stopniu podium stanęli: Dominika Solnica w kat. 44 kg, Marlena Skup w kat. 51 kg i Klaudia Piesak w kat. 67 kg. Poza tym w kat. 44 kg piąta była Wiktoria Chodowiec, a siódma Paulina Dobosz (wszyscy WLKS).

W kategorii kadetów w stylu wolnym swoją kategorię wagową (100 kg) wygrał Tomasz Krzyszczak, a jego klubowi koledzy plasowali się na drugich pozycjach: Patryk Bednarczyk w kat. 58 kg, Bartłomiej Bryk w kat. 63 kg, Robert Durka w kat. 76 kg.


W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężył WLKS przed Armatami Stoczek Łukowski i Sokołem Lublin, natomiast wśród chłopców pierwsze miejsce dla gości z Brześcia, na drugim lubelski Sokół, a trzeci WLKS.

Organizatorem imprezy był WLKS Siedlce przy współpracy Starostwa Powiatowego w Siedlcach, Urzędu Gminy Siedlce oraz Firmy TRANSMOT Zygmunt Strus i wspólnicy Żelków Kolonia.

źródło: własne / WLKS; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;