piątek, 3 maja 2024r.

Męczarnie z Radością

Drugi zespół Pogoni po ciężkim spotkaniu pokonał ostatni zespół w tabeli PKS Radość (Warszawa) 2:1.

Pierwsze minuty spotkania to lepsza gra zespołu Pogoni. Już w 3 minucie Piotr Krawczyk zagrał futbolówkę po ziemi w pole karne, a tam Bartosz Kaszubowski mając przed sobą tylko bramkarza trafił wprost w niego. Pięć minut później Kaszubowski po centrze Michała Głuchowskiego uderzył głową nad bramką. W 15 minucie Sylwester Buga strzelił mocno z linii pola karnego, ale bardzo dobrą paradą w tej sytuacji popisał się golkiper z Warszawy. Kilka minut później Michał Kitliński po rajdzie lewą stroną boiska wbiegł w pole karne po czym podał wzdłuż bramki do wbiegającego Krawczyka, ten uderzył z pierwszej piłki, jednak futbolówkę z linii bramkowej wybił zawodnik PKS. W 23 minucie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kaszubowski, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na udaną interwencję bramkarzowi. Dziewięć minut później było już 1:1. Zawodnicy ze stolicy „rozklepali” zespół Pogoni i piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Michał Charzewski. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy po szybkiej kontrze przyjezdnych Piotr Pyra uderzył w długi róg i piłkę z problemami na rzut rożny sparował Piotr Antoszczuk.

Remis po pierwszej odsłonie był niespodzianką, dlatego też biało-niebiescy do drugiej połowy przystąpili bardziej zmobilizowani. W 48 minucie Kitliński podał na wolne pole do Kaszubowskiego, ten zagrał w pole karne, jednak wykańczający akcję Krawczyk strzelił nad bramką. Kilka minut później Jakub Więzik po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krawczyka uderzył głową nad poprzeczką. Chwilę później Charzyński strzelił z rzutu wolnego tuż nad bramką. W 62 minucie Głuchowski zacentrował w „16”, tam piłkę lecącą w powietrzu uderzył Krawczyk, jednak futbolówkę lecącą w światło bramki wybili zawodnicy gości. 65 minuta: po rzucie rożnym Charzyński zgrał piłkę na piąty metr przed bramkę, a tam Konrad Kurzewski strzelił nad bramką. W 72 minucie Więzik został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny, który chwilę później pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Dziewięć minut przed końcem meczu po kontrze Kaszubowski będąc w dobre sytuacji uderzył, jednak Konrad Dudziński sparował futbolówkę na róg. W 84 minucie Kamil Dmowski strzelił bardzo mocno z dystansu i po raz kolejny udaną interwencją popisał się bramkarz Radości. Ostatecznie Pogoniści po ciężkim spotkaniu pokonali ostatni zespół w tabeli 2:1.

Następny mecz Pogoń II Siedlce rozegra w środę 28 maja o godzinie 17 na wyjeździe z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.

24.05.14, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – PKS Radość (Warszawa) 2:1 (1:1) Widzów: 50

Bramki: Bartosz Kaszubowski 23, Jakub Więzik 73 (k) – Michał Charzyński 32

Pogoń II: 12. Piotr Antoszczuk – 14. Tomasz Nieścieruk, 4. Adam Chojecki, 22. Damian Guzek, 18. Michał Głuchowski – 17. Piotr Krawczyk (90+2, 15. Patryk Kisiel), 13. Kamil Dmowski, 23. Sylwester Buga, 7. Michał Kitliński (90+5, 19. Jakub Ejsymont) – 24. Jakub Więzik, 9. Bartosz Kaszubowski

PKS: 22. Konrad Dudziński – 8. Adam Zagórny, 14. Bartłomiej Jaroszewski, 15. Konrad Kurzewski, 19. Kamil Madzio (85, 13. Łukasz Sasin) – 5. Maciej Kocielnik (54, 4. Wojciech Dąbrowski), 6. Damian Bedynek (72, 9. Michał Grudziński), 20. Michał Wąsowski, 7. Andrzej Kociński, 11. Piotr Pyra – 10. Michał Charzyński (80, 3. Piotr Wadowski)

Żółte kartki: Jakub Więzik 66, Sylwester Buga 76 – Damian Bedynek 39, Michał Wąsowski 60, Konrad Dudziński 63, Wojciech Dąbrowski 90

Sędzia: Michał Godlewski (Ciechanów)