niedziela, 5 maja 2024r.

Odjazd po przerwie (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni nie mogą złapać oddechu. Podopieczni Stanisława Więciorka w ostatnim domowym meczu fazy zasadniczej Ekstraligi przegrali z Budowlanymi Łódź.

Trzy przegrane mecze z rzędu (Orkan, Lechia, Arka) kosztowały siedlczan spadek z pozycji wicelidera. Z kolei łodzianie przystępowali do spotkania w dobrych humorach po dwóch imponujących zwycięstwach z ekipami z Trójmiasta.

Mecz lepiej się zaczął dla Budowlanych, którzy pierwsze punkty przyłożyli po 7 minutach gry. W poczynaniach siedlczan w pierwszym kwadransie dominowała nerwowość, co wpłynęło na sporo niedociągnięć w akcjach ofensywnych. Podopieczni Stanisława Więciorka zmniejszyli straty po karnym Tomasza Gasika, skutecznie wyegzekwowanym z prawie połowy boiska. Po przyłożeniu wychowanka Pogoni, obecnie grającego w Łodzi, Michała Mirosza Budowlani objęli prowadzenie 10:3. Skuteczne podwyższenie Sebastiana Łuczaka zwiększyło przewagę ekipy z włókienniczego miasta. Siedlczanie się nie poddali i szybko odrobili straty. Tomasz Gołąb przyłożył, a po chwili Gasik podwyższył z trudnej pozycji. Budowlani wciąż prowadzili, ale już tylko 12:10. Niestety, indywidualny rajd Michała Mirosza i akcja 5+2 ponownie postawiła łodzian w uprzywilejowanej pozycji. Do końca połowy punkty zapisali jeszcze na swoim koncie Łukasz Żórawski i Łuczak dla gości oraz Gasik z rzutu karnego dla Pogoni. Na półmetku rywalizacji Budowlani prowadzili w Siedlcach 26:13.

Siedlczanie dobrze rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. Mateusz Lament wykorzystał rozprężenie gości i zdobył 5 punktów dla Pogoni. Chwilę później z dogodnej pozycji podwyższył niezawodny Gasik. Łodzianie po kolejnych 5 minutach osiągnęli 18-punktową przewagi (38:20). W 55 minucie Piotr Gomulak, a w 58 Filemoni Seru zabawili się z defensywą Pogoni. Wynik 52:20 nie pozostawiał złudzeń, o tym która ze stron dominowała na murawie. Podłamana Pogoń nie stanowiła zagrożenia w końcówce spotkania i ostatecznie przegrała 20:59.

Ostatnim rywalem siedlczan w rundzie zasadniczej będzie Ogniwo Sopot, mecz zostanie rozegrany 8 czerwca.

24.05.14, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Łódź 20:59 (13:26)
Punkty: Tomasz Gasik 10 (2 K, 2 pd), Tomasz Gołąb 5 (P), Mateusz Lament 5 (P) – Sebastian Łuczak 12 (6 pd), Michał Mirosz 10 (2 P), Filemoni Seru 10 (2 P), Łukasz Żórawski 10 (2 P), Merab Gabunia 5 (P), Piotr Gomulak 5 (P), Adrian Ignaczak 5 (P), Maciej Orłowski 2 (pd)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski (61, 19. Paweł Krasuski), 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz, 4. Sebastian Smoliński, 5. Dawid Dybowski, 6. Jakub Kryszczuk, 7. Norbert Kargol, 8. Marek Mirosz, 9. Konrad Pietrzyk (69, 22. Robert Lotek), 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Piotr Psuj, 12. Tomasz Gołąb, 13. Tomasz Gasik, 14. Bartosz Nasiłowski (57, 21. Tomasz Biernacki), 15. Mateusz Lament
Budowlani: 1. Toma Mchelidze, 2. Adrian Ignaczak, 3. Paweł Grabski (57, 18. Łukasz Kujawa), 4. Piotr Karpiński (41, 33. Krzysztof Justyński), 5. Emil Kowalewski (68, 26. Paweł Pędziwiatr), 6. Filemoni Seru, 7. Michał Mirosz (50, 27. Pio Vakavosaki), 8. Merab Gabunia, 9. Łukasz Żórawski, 10. Piotr Gomulak (57, 32. Maciej Wilczyński), 11. Wojciech Krześniak (52, 30. Marcin Krześniak), 12. Sebastian Łuczak (61, 29. Dariusz Kaniowski), 13. Tomasz Kozakiewicz, 14. Maciej Orłowski, 15. Grzegorz Dułka