niedziela, 3 marca 2024r.

Trener zostaje, asy odchodzą

Roszady w składzie KPS Siedlce Banki Spółdzielcze rozpoczęły się na dobre. Oficjalnie zostało potwierdzone to, o czym mówiło się od dawna. W przyszłym sezonie na ławce trenerskiej ponownie zasiądzie Sławomir Gerymski, natomiast wśród jego zawodników nie zobaczymy Damiana Schulza. Klub zmienią także Radosław Zbierski, Mateusz Przybyła i Piotr Milewski.

Przed fazą play-off trener Sławomir Gerymski powiedział: – Nie chcę zostawiać czegoś po roku, ja lubię budować. Chodzi o to, żeby coś trwało 2-3 lata i rosło w siłę. Po zdobyciu wicemistrzostwa I ligi trener Gerymski dalej będzie mógł realizować swój plan w kolejnym sezonie. Jego asystentem pozostanie Maciej Nowak.

Drużynę zmieni natomiast czterech zawodników, którzy przed rokiem przyjechali do Siedlec. Atakujący Damian Schulz powróci z wypożyczenia do plusligowego Trefla Gdańsk. Tego siatkarza nie łatwo będzie zastąpić. Nieraz wybawiał on z opresji KPS i odbierał chęć do gry rywalom, np. podczas pamiętnego meczu Pucharu Polski z AZS Politechniką Warszawską, kiedy to swoją zagrywką zdemontował przyjęcie wyżej notowanego rywala.

P2066723

W przyszłym sezonie w barwach siedleckiego klubu nie zobaczymy także zawodników, którzy już kiedyś grali w Siedlcach i przed rokiem powrócili do KPS. Rozgrywający Piotr Milewski wybrał ofertę Pekpola Ostrołęka. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zagra przyjmujący Radosław Zbierski, który w swoim CV ma już klub z PlusLigi (Jastrzębski Węgiel). Na środku bloku KPS nie pojawi się także wychowanek jastrzębian Mateusz Przybyła.

DSC_0473 (Kopiowanie)

W kręgu zainteresowań Klubu Przyjaciół Siatkówki jest natomiast Piotr Łukasik. Niespełna 20-letni przyjmujący miniony sezon spędził w piątym klubie PlusLigi Indykpolu AZS Olsztyn. Jednak oficjalnie żaden nowy kontrakt nie został jeszcze podpisany.

 

źródło: własne / KPS Siedlce / siatka.org / Pekpol Ostrołęka; foto: Maciej Sztajnert (3)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;