piątek, 1 marca 2024r.

Bezkrólewie

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze opuszczają kolejni zawodnicy. W przyszłym sezonie klub będzie miał na pewno innego kapitana, bowiem Mateusz Jasiński również zmienia drużynę. W Siedlcach pozostanie tylko czerech siatkarzy ze srebrnego składu 2013/2014.

Informowaliśmy już o odejściu z KPS Damiana Schulza (Trefl Gdańsk), Damiana Sobczaka (Camper Wyszków), Piotra Milewskiego (Pekpol Ostrołęka), Mateusza Przybyły (prawdopodobnie AZS Częstochowa) i Radosława Zbierskiego. Dziś wiadomo, że w barwach siedleckiej drużyny nie zobaczymy także Mateusza Jasińskiego. 25-letni przyjmujący wzmocnił KPS zaraz po tym, jak klub znalazł się w I lidze, czyli w czerwcu 2011 roku. W ciągu trzech sezonów jego pozycja w zespole stale rosła, a w styczniu 2013 został mianowany kapitanem drużyny. Srebrny medal jest niejako ukoronowaniem tego trzyletniego okresu. Nie wiadomo jeszcze, gdzie Jasiński wystąpi w przyszłym sezonie.

Potwierdzono natomiast, że w Siedlcach pozostaną: Tomasz Stańczuk, Mariusz Pruski, Arkadiusz Żakieta i Paweł Rejowski. Zatem w barwach KPS nie zobaczymy Tomasza Kowalskiego i Karola Rawiaka. Pierwszy z nich reprezentował nasz klub przez dwa sezony. Trener Sławomir Gerymski często wystawiał go w wyjściowej „szóstce”. Pod nieobecność Piotra Milewskiego sam poprowadził zespół do ważnych zwycięstw m. in. w ćwierćfinałowych pojedynkach ze Ślepskiem Suwałki. Karol Rawiak przeniósł się do Siedlec rok temu. Na boisko wchodził sporadycznie, ale mimo młodego wieku potrafił pokazać się z bardzo dobrej strony na pozycji przyjmującego.

 

źródło: własne / siatka.org; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;