piątek, 1 marca 2024r.

Folwarski z medalem

We Władysławowie odbył się międzynarodowy turniej tenisa stołowego Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit. W reprezentacji Polski wystąpiło dwóch wychowanków Pogoni Siedlce: Jakub Folwarski i Tomasz Tomaszuk.

Świetnie spisał się Jakub Folwarski, który w deblu z Markiem Badowskim zdobył brązowy medal. Badowski to obecnie pingpongista Olimpii-Unii Grudziądz – wychowanek podwarszawskiego zespołu – UKS Return Piaseczno. Folwarski z Badowskim okazali się rewelacją turnieju. W całej imprezie ten duet przegrał tylko jeden mecz – w półfinale (2:3) z późniejszymi triumfatorami całych zawodów – Nandorem Ecseki i Adamem Szudi z Węgier. Po drodze Jakub z Markiem pokonali Turków, Anglików, Szwajcarów i Japończyków.

W grze podwójnej (w parze z Damianem Kreftem) rywalizował także Tomasz Tomaszuk. Niestety panowie odpadli już w I rundzie ulegając duetowi belgijsko-rumuńskiemu (Thibaut Darcis/Alexandru Manole) 2:3.

Obaj siedlczanie byli też w składach drużyn reprezentacji Polski: Jakub w drużynie Polska A (Patryk Zatówka, Jakub Folwarski i Adam Dosz), a Tomasz drużynie Polska B (Tomasz Tomaszuk, Marek Badowski i Tomasz Kotowski). Zarówno Polska A i Polska B przebrnęły przez grupy eliminacyjne (dwie wygrane Jakuba, dwa zwycięstwa i jedna porażka Tomasza), ale musiały się pożegnać z dalszymi rozgrywkami na etapie ćwierćfinałów. Polska A uległa Węgrom 1:3, a Polska B przegrała z Białorusią 2:3.

W grze singlowej Folwarski i Tomaszuk wprawdzie wyszli ze swoich grup (trzy zwycięstwa Jakuba, dwie wygrane i jedna przegrana Tomasza), ale  dalej odpadli już na samym starcie, ulegając swoim rywalom 1:4.


Biało-Czerwoni wystąpią teraz w Mistrzostwach Polski Juniorów, a następnie w Mistrzostwach Europy we Włoszech. W kadrze trenera Piotra Szafranka pewniakami wydają się być: Patryk Zatówka, Jakub Folwarski i Adam Dosz oraz Marek Badowski. O ostatnie wolne miejsce rywalizować będą najprawdopodobniej Tomasz Tomaszuk z Tomaszem Kotowskim.

WYNIKI:

Debel

1/32 finału:
Zihni Sahin/Abdullah Yigenler (Turcja) – Marek Badowski/Jakub Folwarski (Polska) 1:3 (-4, -4, 6, -6)
Thibaut Darcis (Belgia)/Alexandru Manole (Rumunia) – Damian Kreft/Tomasz Tomaszuk (Polska) 3:2

1/16 finału:
Daniel Lawrence/Helshan Weerasinghe (Wielka Brytania) – Marek Badowski/Jakub Folwarski (Polska) 0:3 (-4, -5, -10)

1/8 finału:
Elia Schmid/Lionel Weber (Szwajcaria) – Marek Badowski/Jakub Folwarski (Polska) 1:3 (-10, -8, 7, -8)

1/4 finału:
Marek Badowski/Jakub Folwarski (Polska) – Yuto Kizukuri/Masaki Takami (Japonia) 3:0 (4, 5, 7)

1/2 finału:
Nandor Ecseki/Adam Szudi (Węgry) – Marek Badowski/Jakub Folwarski (Polska) 3:2 (-6, 9, 6, -9, 8)

Singiel

1 runda:
Jakub Folwarski – Rares Sipos (Rumunia) 1:4
Tomasz Tomaszuk – Aliaksandr Khanin (Białoruś) 1:4

Drużyna

Polska A – Węgry 1:3
Jakub Folwarski – Nandor Ecseki 2:3 (4:11, 11:9, 6:11, 11:9, 5:11)
Patryk Zatówka – Adam Szudi 3:0 (11:8, 11:9, 11:9)
Adam Dosz – Bence Majoros 1:3 (6:11, 11:8, 8:11, 9:11)
Folwarski – Szudi 0:3 (4:11, 6:11, 8:11)

Polska B – Białoruś 2:3

 

źródło: własne / PZTS; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;