piątek, 1 marca 2024r.

Rugbiści WFS Siedlce Veterans wicemistrzami Polski

Drużyna WFS Siedlce Veterans z Miejskiego Klubu Rugby wywalczyła srebrne medale IV Mistrzostw Polski Weteranów, impreza została rozegrana w sobotę na obiekcie ARM w Siedlcach. 

W turnieju finałowym wystartowały cztery zespoły Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew i gospodarze WFS Siedlce, rywalizowano systemem „każdy z każdym” wg rozlosowanej kolejności.

W pierwszym meczu siedlczanie przegrywali początkowo z Orkanem Sochaczew 3:0 i dopiero przyłożenie Grzegorza Maciejewskiego przed przerwą uspokoiło nerwową grę zespołu. Po zmianie stron gospodarze jeszcze trzykrotnie przedzierali się na pole punktowe Orkana, a „piątki” podpisali Paweł Żelazowski, Zbigniew Koper i Dariusz Jaroszewicz, dwa celne podwyższenia Tomasza Radzikowskiego ustaliły wynik na 24:3. W meczu z Ogniwem drużyna WFS „przespała” pierwszą połowę tracąc dwa przyłożenia, w drugiej przyłożenie Łukasza Bacika i podwyższenie Radzikowskiego zmniejszyły dystans na 10:7. Siedlczanie ustawiając się ofensywnie trzykrotnie nie upilnowali rywali przegrywając 7:29. W szeregach obrońców tytułu wyróżniał się Grzegorz Kacała uznawany za najlepszego polskiego rugbistę w historii, a w 1997 roku wybrany najlepszym klubowym graczem Europy z CA Brive. Ostatni mecz z Lechią Gdańsk miał zupełnie inny przebieg, WFS zaatakowali od pierwszego gwizdka by już w drugiej minucie cieszyć się z przyłożenia Bacika zdobytego po akcji ataku. Zaraz po wznowieniu na 10:0 przyłożył Mirosław Stępniak, a jeszcze przed przerwą trzecią „piątkę” dołożył Żelazowski, tą ostatnią Radzikowski podwyższył na 17:0. W drugiej połowie do ataku poderwała się Lechia, ale to WFS kontrując zdobył punkty podpisane przez Cezarego Zabokrzyckiego po kontynuacji młynem, Radzikowski podwyższył i było 24:0. Goście pierwsze i jak się okazało ostatnie punkty zdobyli w ostatniej minucie, po nieudanym podwyższeniu, przy stanie 24:5 sędzia Mirosław Żórawski odgwizdał koniec meczu.

Medale i trofea wręczali założyciel sekcji rugby w Siedlcach, a obecnie Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka i wieloletni kierownik drużyny Janusz Jaroszewicz.

Podczas spotkania integracyjnego komisja złożona z kapitanów i trenerów wszystkich zespołów wybrała laureatów nagród indywidualnych, najlepszym zawodnikiem ataku okrzyknięto Łukasza Bacika z WFS Siedlce, a pozostałe nagrody trafiły do Marcina Baraniaka (MPV), Grzegorza Kacały (najlepszy z młyna) i Marka Woźniaka (najstarszy).

Organizację imprezy wsparły Miasto Siedlce, Polski Związek Rugby oraz AVC Multimedia, Chodrom, Foldruk, GT, Hotel Hetman, House, Medicine i Stolarnia Siedlce.

Wyniki:

WFS Siedlce Veterans v Orkan Sochaczew 24:3 (5:3)
Punkty dla WFS: Grzegorz Maciejewski 5, Paweł Żelazowski 5, Zbigniew Koper 5, Dariusz Jaroszewicz 5, Tomasz Radzikowski 4

Orkan Sochaczew v Lechia Gdańsk 5:29 (0:17)

WFS Siedlce Veterans v Ogniwo Sopot/ROC Poznań 7:29 (0:10)
Punkty dla WFS: Łukasz Bacik 5, Tomasz Radzikowski 2

Ogniwo Sopot/ROC Poznań v Lechia Gdańsk 24:0 (12:0)

Lechia Gdańsk v WFS Siedlce Veterans 5:24 (0:17)
Punkty dla WFS: Łukasz Bacik 5, Mirosław Stępniak 5, Paweł Żelazowski 5, Cezary Zabokrzycki 5, Tomasz Radzikowski 4

Ogniwo Sopot/ROC Poznań v Orkan Sochaczew 36:0 (24:0)

Sędziowie: Mirosław Żórawski (Łódź), Cezary Księżopolski (Siedlce).

Kolejność końcowa:
1.Ogniwo Sopot/ROC Poznań,
2.WFS Siedlce Veterans,
3.Lechia Gdańsk,
4.Orkan Sochaczew

WFS Siedlce Veterans: Łukasz Bacik, Krzysztof Belowski, Tomasz Barczak, Jarosław Borkowski II, Grzegorz Chomka, Jan Czyż, Ireneusz Gręziak, Dariusz Jaroszewicz, Sławomir Kłosiewicz, Lesław Kodzis, Zbigniew Koper, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyl, Mateusz Krzyszczak, Paweł Kuligowski, Grzegorz Maciejewski, Krzysztof Mikiciuk, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Mirosław Stępniak, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak, Cezary Zabokrzycki, Daniel Zychowicz, Paweł Żelazowski.

Nagrody indywidualne:
Najstarszy zawodnik: Marek Woźniak r. 1949 (ROC Poznań)
Najlepszy zawodnik turnieju: Marcin Baraniak (Ogniwo Sopot)
Najlepszy zawodnik młyna: Grzegorz Kacała (Ogniwo Sopot)
Najlepszy zawodnik ataku: Łukasz Bacik (WFS Siedlce)

 
źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;