Akademicki medal Michalak

W Siedlcach studiuje brązowa medalistka Mistrzostw Polski AZS w zapasach. Mowa o Monice Michalak, która zdobyła krążek podczas zawodów rozegranych w dniach 30-31 maja w Warszawie.

Stolica Polski była areną Mistrzostw naszego kraju w zapasach akademickich związków sportowych. Monika Michalak była jedyną reprezentantką Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach (a jednocześnie jest zawodniczką WLKS).

Michalak rywalizując w kat. 63 kg w mistrzostwach w Warszawie ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu i zdobyła brązowy medal. Tę kategorię wygrała Izabela Strzałek z klubu Slavia Ruda Śląska.

W klasyfikacji klubowej WLKS dzięki występowi Michalak sklasyfikowano na dziesiątej pozycji (17 pkt). Triumfował Cement-Gryf Chełm, który zgromadził 115 pkt.

źródło: własne / zapasy.org; foto: Maciej Sztajnert