poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Gospodarze zagrali do końca

Drugi zespół Pogoni wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny zremisował w Grójcu z tamtejszym Mazowszem 3:3.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla siedlczan. Już w 9 minucie Piotr Krawczyk będąc sam na sam z golkiperem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dziesięć minut później Mazowsze doprowadziło do remisu, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Rawa. W 39 minucie biało-niebiescy ponownie objęli prowadzenie tym razem za sprawą doświadczonego Bartosza Tarachulskiego. Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza poszli za ciosem i w 56 minucie Michał Kitliński podwyższył prowadzenie Pogoni. Gdy się wydawało, że rezerwy dowiozą spokojnie zwycięstwo do końca spotkania to gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole i doprowadzili do remisu. Najpierw w 61 minucie piłkę do własnej bramki skierował Damian Guzek. Dziesięć minut później gola strzelił Paweł Grodzki, który pokonał Karola Budzikura uderzeniem głową po centrze z bocznego sektora boiska.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 14 czerwca na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew.

08.06.14, 17:00 – Grójec

IV liga: Mazowsze Grójec – Pogoń II Siedlce 3:3 (1:2)

Bramki: Przemysław Rawa 19, Damian Guzek 61 (s), Paweł Grodzki 71 – Piotr Krawczyk 9, Bartosz Tarachulski 39, Michał Kitliński 56

Mazowsze: Piotr Prasek – Maciej Mazurkiewicz, Michał Dusiński (76 Bartłomiej Kucharski), Dariusz Mortka, Mateusz Stolarek – Rafał Sobczak, Daniel Złoch, Przemysław Rawa, Igor Mińkowski – Paweł Grodzki, Jakub Sosnowski (46 Maciej Lesisz)

Pogoń: 12. Karol Budzikur – 8. Robert Kwiatkowski, 6. Marcin Paczkowski, 22. Damian Guzek, 16. Łukasz Wójcik – 7. Michał Kitliński, 13. Kamil Dmowski, 23. Sylwester Buga, 24. Jakub Więzik, 17. Piotr Krawczyk – 14. Bartosz Tarachulski

Żółte kartki: Damian Guzek, Marcin Paczkowski, Łukasz Wójcik

Sędzia: Łukasz Gudyn (Warszawa)