czwartek, 13 czerwca 2024r.

Rywale KPS (prawie) w komplecie

W składzie KPS Siedlce Banki Spółdzielcze pozostaje już tylko jedna niewiadoma. Coraz więcej wiadomo natomiast o kształcie I ligi oraz przygotowaniach do sezonu siedleckiego zespołu.

Polski Związek Piłki Siatkowej oficjalnie potwierdził, że oprócz poszerzenia PlusLigi, zwiększeniu ulegnie także jej zaplecze. Tak jak już pisaliśmy tutaj w I lidze pozostaną „spadkowicze” z Krakowa i Kęt oraz awansują przegrane drużyny z finałów II ligi (Victoria Wałbrzych i Karpaty Krosno). W przypadku rezygnacji któregoś z tych czterech klubów, PZPS nie przewiduje kolejnego zastępstwa. Wówczas w lidze pozostanie mniej niż 14 drużyn. Jednak takie prawo przysługuje pozostałym klubom. Może skorzysta z tego TKS Tychy, który jeszcze negocjuje zarówno z potencjalnymi sponsorami, jak i ewentualnymi zastępcami z II ligi.

Skład I ligi siatkówki mężczyzn na sezon 2014/2015:

Camper Wyszków
KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS
Ślepsk Suwałki
Stal Nysa
Krispol Września
Pekpol Ostrołęka
Avia Świdnik
TKS Tychy
SMS PZPS Spała
Warta Zawiercie
AGH Kraków
Kęczanin Kęty
Victoria Wałbrzych
Karpaty Krosno

Natomiast KPS powoli planuje okres przygotowawczy, który drużyna rozpocznie około 20 lipca. Na początku sierpnia w pełnym składzie wybierze się na dwutygodniowy obóz w pobliskich Mrozach. Zgrupowanie ma pomóc w konsolidacji nowego zespołu trenera Sławomira Gerymskiego.

 

źródło: własne / siatka.org / PZPS / TV WSCHÓD SPORT; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;