piątek, 1 marca 2024r.

Piętnastu w KPS

W sezonie 2014/2015 pełny skład KPS Siedlce Banki Spółdzielcze liczyć będzie 15 zawodników. Ostatnim transferem jest rozgrywający Sebastian Matula. Do seniorskiej drużyny dołączono także trzech utalentowanych juniorów siedleckiego klubu.

Sebastian Matula jest wychowankiem Jastrzębskiego Węgla i barwy tej drużyny reprezentował w poprzednim sezonie w Młodej Lidze. Ten 19-letni rozgrywający występował też z powodzeniem w reprezentacji Polski kadetów – ma na swoim koncie srebrny medal Mistrzostw Europy i brązowy „krążek” Mistrzostw Świata. Do gry w Siedlcach przekonywał go inny wychowanek Jastrzębian Mateusz Przybyła. Po bardzo udanym sezonie środkowy zmienił KPS na plusligowy AZS Częstochowa, ale Sebastian będzie grał z innymi dobrymi znajomymi. Urodzonych w tym samym roku (1995) Jana Fornala i Jakuba Zabłockiego zna z reprezentacyjnej drużyny kadetów.

Do I-ligowej kadry KPS sztab szkoleniowy postanowił dołączyć trzech utalentowanych juniorów. Trenerzy Sławomir Gerymski i Maciej Nowak poszerzyli skład o atakującego Pawła Niedziółkę, środkowego Konrada Borowskiego (obaj rocznik 1997) oraz rozgrywającego Szymona Sawickiego (1998). Tym samym kadra KPS jest już w komplecie. Najstarszy zawodnik Jakub Guz ma 30 lat, najmłodszym jest wspomniany już 16-letni Szymon Sawicki. Przeciętny wiek jest niższy od zeszłorocznego i wynosi 21,5. Średni wzrost to 196,5 cm.

Skład KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – 2014/2015:

rozgrywający: Kacper Popik, Sebastian Matula, Szymon Sawicki
środkowi: Tomasz Stańczuk, Mariusz Pruski, Paweł Pietraszko, Konrad Borowski
atakujący: Arkadiusz Żakieta, Karol Butryn, Paweł Niedziółka
przyjmujący: Paweł Rejowski, Jakub Guz, Piotr Łukasik, Jan Fornal
libero: Jakub Zabłocki

I trener: Sławomir Gerymski
II trener: Maciej Nowak

 

Tymczasem zatrudnienie znalazł Radosław Zbierski, który wzmocni przyjęcie beniaminka I ligi Warty Zawiercie.

 

źródło: własne / KPS Siedlce / siatka.org; foto: młodaliga.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;