sobota, 4 maja 2024r.

III-ligowcy poskromieni (multimedia)

Siedlecka Pogoń przebywająca na obozie w Miętnem zagrała tam dwa mecze sparingowe. Najpierw siedlczanie rozprawili się z Polonią Warszawa 5:1, a następnie pokonali Olimpię Zambrów 0:3.

O godzinie 11:00 rozpoczął się pierwszy mecz Pogonistów. W barwach biało-niebieskich wystąpili nowi testowani: bramkarz Kamil Kaminski (Górnik Łęczna) i pomocnik Marcin Siedlecki (Podlasie Sokołów Podlaski). Siedlczanie byli stroną przeważającą. Grająca w szczególności młodzieżowcami Polonia nie wiele mogła wskórać i do przerwy przegrywała 0:2. W 33 minucie Hubert Tomalski posłał piłkę do Łukasza Wójcika, który z pierwszej piłki trafił od słupka do bramki. Sześć minut później, w polu karnym warszawian faulowany był Maciej Górski i ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron Pogoń strzeliła jeszcze trzy bramki, a Polonia honorowego gola. W 55 minucie Kamil Dmowski dobił strzał jednego z kolegów. Kilka minut później odpowiedziała Polonia bramką Krzysztofa Możdżonka. Nie minęła minuta, a siedlczanie znów pokonali doświadczonego Pawła Błesznowskiego, kiedy to Piotr Krawczyk celnie wykorzystał centrę z prawej strony. Już w następnej akcji w polu karnym Pogoni Michał Głuchowski faulował jednego z Polonistów i podopieczni Piotra Dziewickiego mieli rzut karny. Jego nie wykorzystał Konrad Cichowski, który strzelił w środek bramki, a problemów z obroną nie miał testowany w MKP właśnie zawodnik Polonii – Michał Choroś. Strzelanina zakończyła się minutę później, kiedy to Bartosz Kaszubowski wykorzystał dośrodkowanie Marcina Siedleckiego. W końcówce w ataku zagrał nominalny bramkarz Piotr Antoszczuk, który miał okazję na podwyższenie prowadzenia.

W 54 minucie rękę złamał Hubert Tomalski, który będzie przez najbliższy okres odpocząć od przygotowań.

09.07.14, 11:00 – Miętne (stadion POS)

Sparing: Polonia Warszawa – Pogoń Siedlce 1:5 (0:2). Widzów: 60

Bramki: Łukasz Wójcik 33, Maciej Górski 39 (k), Kamil Dmowski 55, Piotr Krawczyk 63, Bartosz Kaszubowski 65 – Krzysztof Możdżonek 62

Polonia: Paweł Błesznowski – Paprocki (46 Igor Jaszczak), Grzegorz Janiszewski, Karol Worach, Pyrka – Baranowski, A.Pyrka, Igor Sapała (60 Piotr Tyburski), Konrad Wojtkielewicz (46 Krzysztof Możdżonek), Aleksander Tomaszewski – Kacper Tatara (46 Konrad Cichowski)

Pogoń: 1. Piotr Antoszczuk (32 Kamil Kaminski, 60 Michał Choroś) – 6. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 24. Michał Panufnik, 22. Damian Guzek (46, 4. Michał Głuchowski) – 17. Piotr Krawczyk, 18. Marcin Siedlecki (46, 20. Patryk Ciulak), 13. Kamil Dmowski, 5. Hubert Tomalski (54, 18. Marcin Siedlecki) – 10. Maciej Górski (46, 25. Kacper Kowalski), 11. Bartosz Kaszubowski (79, 11. Piotr Antoszczuk)

Sędziowie: Maciej Tomaszewski i Mirosław Bołbotowski (Siedlce)

Drugi mecz zaplanowany był na 16:00. Rywalem Pogoni była Olimpia Zambrów, która jeszcze w zeszłym sezonie była ligowym rywalem siedlczan. Szansę pokazania się otrzymali po raz pierwszy Daniel Ciechański, napastnik, grający ostatnio w Chrobrym Głogów. To właśnie jego gol w 32 minucie otworzył mecz. Kristof Kurczynski podał do Ciechańskiego, a ten z ostrego kąta pokonał Piotra Czaplińskiego i więcej goli do przerwy kibice nie widzieli. Po zmianie stron, po dokonanych zmianach przewaga Pogoni praktycznie była niezaprzeczalna. Na kolejne gole trzeba było czekać dopiero do 80 minuty. Wtedy Cezary Demianiuk w sytuacji sam na sam podwyższył na 2:0. Minutę potem wynik ustalił Krystian Wójcik, który przejął piłkę przed polem karnym i huknął po ziemi nie do obrony. W końcówce meczu Wójcik mógł jeszcze raz pokusić się o bramkę, ale w ostatniej chwili przeszkodzili mu obrońcy.

Kolejny mecz sparingowy siedlczanie zagrają w sobotę w Łodzi a przeciwnikiem będzie Widzew.

09.07.14, 16:00 – Miętne (stadion POS)

Sparing: Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 3:0 (1:0) Widzów: 50

Bramki: Daniel Ciechański 32, Cezary Demianiuk 80, Krystian Wójcik 81

Pogoń: Mateusz Tobjasz (46, 93. Jacek Kozaczyński junior) – 8. Robert Kwiatkowski (56, 20. Piotr Kosiorowski), 3. Michał Grudniewski (56, 17. Przemysław Rodak), 13. Adrian Krzywicki (56, 6. Tomasz Lewandowski), 22. Damian Guzek (46, 2. Jarosław Ratajczak) – 14. Michał Kitliński (56, 24. Adrian Dziubiński; 74, 14. Michał Kitliński), 7. Marcin Paczkowski (56, 18. Sebastian Olczak), 5. Kristof Kurczynski (56, 4. Krystian Wójcik), 23. Sebastian Krawczyk (56, 11. Paweł Drażba) – 19. Daniel Ciechański (56, 15. Maciej Tataj), 16. Maciej Górski (46, 21. Cezary Demianiuk)

Olimpia: 1. Piotr Czapliński (46, 12. Mateusz Konopka) – 19. zawodnik testowany I (46, 6. Paweł Olszewski), 15. Łukasz Piłatowski, 5. Mariusz Gogol, 3. Michał Szóstko (46, 10. Bartosz Wyrzykowski) – 17. Michał Hryszko (46, 19. zawodnik testowany II), 7. Dawid Korotkiewicz, 4. Michał Kuczałek (46, 8. zawodnik testowany III), 20. Łukasz Grzybowski, 9. Przemysław Jastrzębski (46, 15. zawodnik testowany IV) – 16. Michał Poduch (46, 11. zawodnik testowany V)

Sędzia: Kamil Wolski (Siedlce)

Wizyta Orange Sport na obozie Pogoni w Miętnem (wideo)